رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ممنوعیت توزیع قبوض کمک های مردمی توسط مؤسسات خیریه در معابر عمومی


15 مرداد, 1394 - 10:00 -- روابط عمومی
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبرداد:

ممنوعیت توزیع قبوض کمک های مردمی توسط مؤسسات خیریه در معابر عمومی

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبرداد: توزیع قبوض جمع آوری و دریافت کمک های مردمی توسط مؤسسات خیریه در معابر عمومی ممنوع است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

حسن کاشی با اعلام این خبر اظهار کرد: هرگونه جمع آوری کمک های مردمی و دولتی از سوی مؤسسات خیریه، می بایست صرفاً از طریق اعلام شماره حساب به نام سازمان مردم نهاد انجام شود و مؤسسات خیریه از توزیع قبوض جمع آوری کمکهای مردمی در معابر عمومی امتناع کنند.
وی با اشاره به نامه وزارت کشور مبنی بر ممنوعیت توزیع قبوض جمع آوری کمک های مردمی توسط مؤسسات خیریه در معابر عمومی افزود: یکی از مشکلات اساسی در ارزیابی مالی مؤسسات خیریه، میزان توزیع قبوض و چگونگی حسابرسی در این خصوص بوده، ضمن آنکه اعتراضات فراوانی از سوی مردم و مراجع رسمی و غیر رسمی در خصوص توزیع قبوض جمع آوری کمک ها به وجود آمده بود. علی ایحال با تصمیمی که هیأت مرکزی نظارت بر سازمان های مردم نهاد اتخاذ نمود، در آینده ای نزدیک این مشکل حل خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خاطر نشان کرد: در راستای ابلاغ وزارت کشور، مکاتبات لازم با فرمانداریها، نیروی انتظامی، کمیته امداد و بهزیستی استان به عمل آمده و در صورت مشاهده هرگونه توزیع قبض در سطح استان از سوی مؤسسات خیریه با عوامل آن برخورد قانونی صورت می پذیرد.
وی در پایان یادآور شد: از مردم عزیز استان تقاضا داریم در صورت برخورد با عوامل توزیع قبوض جمع آوری کمکهای مردمی، ضمن عدم پرداخت وجه به این افراد، مراتب را در اسرع وقت با شماره تلفن 33682949 دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در میان بگذارند.