رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح 90 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان قزوین


2 شهريور, 1394 - 09:52 -- روابط عمومی
فرماندار قزوین خبر داد؛

افتتاح 90 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در شهرستان قزوین

فرماندار قزوین از افتتاح 90 پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

به نقل از روابط عمومی فرمانداری قزوین ،"سید علی موسوی" با گرامیداشت فرا رسیدن هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود : برای بهره برداری از این پروژه ها که در مناطق مختلف شهرستان قزوین اجرا شده اعتباری افزون بر 350 میلیارد ریال هزینه شده است.
فرماندار قزوین در ادامه تصریح کرد : با افتتاح این پروژه ها ضمن واگذاری 46 واحد مسکونی خود مالکی ،  سه طرح بهسازی مسکن روستایی به بهره برداری می رسد.
موسوی پروژه گازرسانی به  9 روستا و 23 واحد صنعتی را  از جمله طرح های قابل افتتاح شهرستان قزوین به این مناسبت اعلام و اضافه کرد : با بهره برداری از این طرح ها مردم شش روستای بخش طارم سفلی و سه روستای کوهین از مزایای شبکه گاز بهره مند می شوند.
وی احداث مخازن ذخیره آب کشاورزی ، مرمت قنات ها  و اجرای طرح های آبیاری تحت فشار را از جمله پروژه های قابل افتتاح بخش کشاورزی اعلام و اضافه کرد : به منظور استفاده بهینه از منابع و جلوگیری از هدر رفت آب سه هزارو  500 متر کانال آب کشاورزی در شهرستان قزوین افتتاح خواهد شد.
فرماندار قزوین اظهار داشت : ناحیه صنعتی بخش طارم سفلی و الموت با اعتباری افزون بر 24 میلیارد ریال از دیگر پروژه های قابل افتتاح هفته دولت در این شهرستان است.
  موسوی با اشاره به افتتاح چند واحد آموزشی ، ورزشی و فرهنگی در مناطق مختلف شهرستان قزوین تصریح کرد : طرح چهار خطه بهسازی و روکش آسفالت محور قزوین – اقبالیه و کورانه _ رشتقون از جمله پروژه هایی است که در بخش راههای اصلی به بهره برداری می رسد.
به گفته ی فرماندار قزوین همچنین  10 پروژه عمرانی شهرداری ها با اعتباری افزون بر 200 میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح می شود.
وی خاطرنشان کرد : با افتتاح این پروژه ها زمینه برخورداری مردم از یک بوستان شهری ، دو ایستگاه آتش نشانی و یک تقاطع غیر همسطح و چند پروژه دیگر در بخش خدمات شهری فراهم خواهد شد.
شهرستان قزوین با  5/5 هزار کیلومتر مربع مساحت بیش از   48 درصد از جمعیت یک میلیون و دویست هزار نفری استان را در خود جای داده است.
این شهرستان دارای پنج بخش و هفت شهر است .ش/