رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

معرفی بیش از 400 میلیارد طرح های اشتغال زای روستایی به بانک سینا


22 آذر, 1395 - 15:12 -- عابدی
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اعلام کرد:

معرفی بیش از 400 میلیارد طرح های اشتغال زای روستایی به بانک سینا

در اجرای تفاهم نامه 3 جانبه بانک سینا، بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم بیش از 400 میلیارد ریال طرح های اقتصادی و تولیدی به بانک سینا معرفی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

کریم حبیبی انبوهی با اعلام این خبر افزود: این طرح ها که عمدتا در بخش های کشاورزی، دامپروری، پرورش آبزیان، قالی بافی، صنایع بسته بندی و گردشگری می‌باشد توسط دستگاه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز بسیج سازندگی به دفتر روستایی استانداری معرفی شده است و پس از طرح در کمیته اجرایی و تصویب نهایی به بانک سینا معرفی شده اند.
وی ادامه داد متقاضیان این طرح موظفند ظرف یک هفته  ضمن مراجعه به بانک جهت تشکیل پرونده و تحویل مدارک نسبت به تهیه طرح توجیهی و تامین وثائق لازم اقدام نمایند تا پس از بازدید توسط بانک و تائید نهایی نسبت به دریافت تسهیلات مورد تقاضای خود اقدام نمایند.
وی افزود: حداقل تسهیلات اعطایی به متقاضیان 100 میلیون تومان و حداکثر آن 2 میلیارد تومان می باشد و نرخ تسهیلات آن نیز 8 درصد است.
گفتنی است بر اساس تفاهم نامه فی ما بین معاونت توسعه روستایی، بنیاد علوی و بانک سینا جهت راه‌اندازی، تکمیل و توسعه طرح های تولیدی مناطق روستایی 20 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار استان‌ها قرار گرفته است که پس از معرفی طرح ها توسط دستگاه های مربوط و تصویب در کمیته اجرایی واقع در دفتر روستایی استانداری به بانک سینا معرفی می شوند.