رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حفظ سلامت بانوان با توسعه ورزش


29 آذر, 1395 - 13:20 -- عابدی

حفظ سلامت بانوان با توسعه ورزش

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین همگانی کردن ورزش در بین بانوان را باعث ایجاد سلامت جامعه و ایجاد شور و نشاط در آن دانست و گفت: به منظور حفظ سلامت بانوان تلاش ما همواره بر توسعه ورزش در بین بانوان بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 مریم بیدخام در دیدار با روسای هیات های ورزشی استان، افزود: سلامت بانوان جامعه موجب می‌شود که در آینده آنها بتوانند دو نقش محوری مادری و همسری خود را به خوبی ایفا کنند زیرا تامین سلامت خانواده، اجتماع و رشد و تعالی فرزندان در گرو توسعه ورزش همگانی و آمادگی جسمانی بانوان است.
وی با تاکید بر اینکه بانوان نقش مهمی در سلامت جامعه دارند، ادامه داد: متاسفانه روند توسعه شهری، تغییر الگوهای حرکتی و کاهش فعالیت ها، خطر جدی کم تحرکی و ضعف جسمانی سلامت بانوان استان را تهدید می‌کند.
به گفته بیدخام، تحقیقات نشان می‌دهد که مردان 8.6 برابر بیشتر از زنان ورزش می کنند که این مهم به دلیل درگیر شدن بانوان با مسائل روزمره زندگی و عدم توجه کافی به سلامت خودشان است.
وی ادامه داد: با وجود امکانات نامناسب ورزشی، زنان استان ما توانسته اند افتخار آفرینی های خوبی داشته و در برخی از رشته ها نیز مدال آور باشند.
بیدخام یادآور شد: هرچند با وجود امکانات محدود، ورزش بانوان استان پیشرفت قابل توجهی کرده اما واقعیت آن است که تا رسیدن به جایگاه اصلی فاصله زیادی داریم.
این مسئول با اشاره به مشکلات موجود در این راه، گفت: نبودن حمایت کننده های مالی، پخش نشدن رقابت های ورزشی بانوان از طریق تلویزیون، گرانی سالن های ورزشی، تفکر غالب در اولویت دادن به ورزش مردان، در اختیار قرار دادن سالن های ورزشی بانوان به آقایان و نیز محدودیت های فرهنگی از جمله این مسایل بوده که هر یک از آنها نیازمند پیگیری و احقاق حق ورزش بانوان استان است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی به سر می‌بریم برای ارتقا ورزش بانوان استان و سلامت زنان جامعه هم افزایی و استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت های موجود به نفع بانوان امری ضروری به نظر می رسد.
بیدخام ادامه داد: فراهم آوردن فضای مناسب جهت ورزش های همگانی، نشست‌ مستمر نایب رئیسان هیات های ورزشی با مسئولان استانی به منظور رفع مشکلات موجود، گسترش فعالیت‌های ورزشی، برگزاری رقابت های متعدد تفریحی - ورزشی با تبلیغات رسانه ای از جمله موارد مورد پیگیری است.
گفتنی است  در این جلسه مصوب شد یک مجموعه ورزشی به بانوان قزوین اختصاص یابد .
در ادامه این نشست، روسای هیات های ورزشی استان مطالبات ورزش بانوان را مطرح کرده و خواستار پیگیری و رفع مشکلات در این زمینه شدند.
در ادامه نیز افسانه حسن نایبی مسئول ورزش بانوان استان به ارائه گزارشی از وضعیت ورزش بانوان استان پرداخت و در پایان نیز از بانوان قهرمان رشته کبدی استان تجلیل شد.