رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فعالیت تیم های واکنش سریع در استان


13 دى, 1395 - 14:14 -- عابدی
معاون اداره کل مدیریت بحران:

فعالیت تیم های واکنش سریع در استان

معاون اداره کل مدیریت بحران گفت : حاشیه فعالیت تیم های واکنش سریع در سوانح جاده‌ای با اشاره به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی کشورمان که همواره برخی حوادث طبیعی در آن رخ می‌دهد و به همین دلیل آسیب‌پذیری بالایی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"قدرت اله مهدیخانی"معاون اداره کل مدیریت بحران استان در حاشیه فعالیت تیم های واکنش سریع در سوانح جاده‌ای با اشاره به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی کشورمان که همواره برخی حوادث طبیعی در آن رخ می‌دهد و به همین دلیل آسیب‌پذیری بالایی دارد، اظهار داشت: این موضوع می‌طلبد که با جدیت بیشتری به بحث تشکیل تیم‌واکنش سریع پرداخته شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر یک تیم ۱۵ نفره متشکل از نیروهای مجرب و کارآزموده که دوره‌های متعدد امداد و نجات را گذرانده‌اند ، جهت ارائه خدمات در شرایط خاص آمادگی کامل را دارند .
معاون اداره کل مدیریت بحران استان درباره نحوه کار تیم واکنش سریع اظهار کرد: تیم واکنش سریع برا ی امداد رسانی به هر کس و در هر نقطه‌ای که دچار حادثه و سانحه شود، بلافاصله در زمان گلدن‌تایم (زمان طلایی) مورد نظر حاضر خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل انجام این کار این است که حضور تیم‌های واکنش سریع در محل عملیات، می‌تواند اولا به عنوان آیتم حمایت روانی اثر بسیار آرامبخش روانی ایجاد کند و در ثانی پس از ارزیابی تخصصی از وضعیت بوجود آمده به ارائه خدمات بپردازد .
مهدیخانی هدف کلی از تشکیل و ساماندهی تیم‌ واکنش سریع را افزایش توان پاسخگویی سریع، صحیح، موثر، به موقع و کارآمد در حوادث و سوانح تقریبا بزرگ و ملی عنوان کرد.
وی، یکی از اقدامات جمعیت هلال احمر در جهت افزایش توان پاسخگویی در حوادث و سوانح را تشکیل و ساماندهی تیم‌های واکنش سریع دانست و افزود: در عین حال هدف اصلی در این زمینه، حضور به موقع است تا اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد، بلافاصه بتوانند با تمام تجهیزات و نیروهای متخصص دارای مهارت فنی، در محل حاضر شده و نسبت به کنترل حادثه اقدام نمایند .
معاون اداره کل مدیریت بحران استان افزود: هدف ما پشگیری و جلوگیری از اتفاقاتی مانند مرگ ‌و میر احتمالی است که می‌تواند در دل سوانح و بلایا، شکل گیرد .