رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مانور امداد و نجات در شهرستان آبیک برگزار شد


16 دى, 1395 - 10:11 -- شیشه گرها
مدیرکل مدیریت بحران خبر داد:

مانور امداد و نجات در شهرستان آبیک برگزار شد

مدیر کل مدیریت بحران از برگزاری مانور امداد و نجات در شهرستان آبیک خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

با عنایت به ضرورت حفظ و تقویت آمادگی دستگاههای امداد و نجات استان در مدیریت حوادث احتمالی، دو اکیپ از پرسنل اداره کل مدیریت بحران سه مانور امداد و نجات در شهرستان آبیک را برگزار کردند.
"رضا گروسی" در این خصوص بیان کرد:در نخستین مانورکه در حدفاصل سه راهی ابراهیم آباد از توابع بخش بشاریات برگزار شد سناریوی تعرف شده به واژگونی یک دستگاه کامیون حمل شیر و برخورد یک دستگاه خودروی سواری پراید که منجر به فوق یک نفر و مصدومیت سه نفر دیگر شده بود پرداخته شد.
وی افزود: سناریوی دوم نیز در حد فاصل روستای قشلاق و شهر آبیک ازتوابع بخش مرکزی این شهرستان برگزار و طی آن امادگی دستگاههای امدادی برای مدیریت یک تصادف فرضی بین یکدستگاه خودروی سواری با موتور سیکلت ارزیابی شد.
گروسی، سومین مانوررا نیز سناریوی آتش سوزی در طبقه چهارم یک آپارتمان اعلام کرد و در ادامه افزود: ازجمله اهداف مهم این فبیل مانورها ارزیابی عملکرد دستگاههای امداد و نجات و احصاء نقاط ضعف و کاستی های موجود آنها می باشد.
به گفته گروسی، در این مانورعلاوه بر اداره کل مدیریت بحران استان، بخشداران بخشهای مربوطه، عوامل انتظامی، پلیس راه، آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر، راهداری نیز دخیل بودند.