رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دولت یازدهم با راه اندازی سامانه بهین یاب، چرخ واحدهای تولیدی و اقتصادی را به حرکت در آورد


19 دى, 1395 - 09:50 -- روابط عمومی فرم...
فرماندارقزوین:

دولت یازدهم با راه اندازی سامانه بهین یاب، چرخ واحدهای تولیدی و اقتصادی را به حرکت در آورد

سید علی موسوی در آیین تجلیل از کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان قزوین راه اندازی سامانه بهین یاب را ارزشمند دانست و تصریح کرد : دولت با این سامانه ضمن شناسایی واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل، با پرداخت تسهیلات با سودهای پایین رونق دوباره ای به واحدهای تولیدی و صنعتی بخشیده است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قزوین ,

سید علی موسوی در آیین تجلیل از کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان قزوین که با حضور مهندس علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و معاون و مدیران این سازمان که در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان قزوین برگزار شد با بیان این مطلب افزود : زمانی رفتن به جبهه و جنگیدن دربرابر دشمن و دفاع از کشور اولویت مهم کشور بود اما امروز اولویت اساسی تولید و اشتغال است .

وی اظهار داشت : باید به کشاورزان سخت کوشی که در جهت توسعه بخش کشاورزی کشور تلاش می کنند افتخار کنیم.

موسوی با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان « اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل » و تحقق آن در بخش های مختلف اظهار داشت : باید نگاهمان به تولید محصولات نگاه درون زا و داخلی باشد تا دشمن نتواند با تهدیدات به ما ضربه بزند .

وی تاکید کرد : برای حفظ استقلال کشور چاره ای جز تولید داخلی و استقلال اقتصادی و کشاورزی نداریم .

فرماندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و مقایسه آن با دوران پیشا برجام گفت : دولت دکتر روحانی با سیاست های صحیح اقتصادی ، توانست تورم چهل درصدی را به کمتر از ده درصد برساند . که این مهم با برنامه ریزی صحیح و کارشناسی تیم دیپلماسی دولت و همچنین تلاش ستودنی تیم اقتصادی دولت به انجام رسید .

موسوی با تاکید بر اینکه کشاورزی رکن مهم اقتصاد کشور است که باید توسعه یابد گفت : یکی از اقدامات دولت کاهش تورم است و با این اقدام جهش افزایش قیمت ها کنترل شده است .

این مقام مسئول تصریح کرد : دولت با سامانه بهین یاب، ضمن شناسایی واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل، با پرداخت تسهیلات با سودهای پایین رونق دوباره ای ببخشد و  تاکنون 105 واحد صنعتی و کشاورزی شهرستان قزوین در سامانه بهین یاب ثبت نام و وام دریافت کرده اند که حدود 80 واحد مربوط به  مرغداری و گاوداری  این شهرستان است .

گفتنی است ؛ در پایان این مراسم از  14  نفر از کشاورزان و تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی شهرستان قزوین تجلیل و قدردانی شد.