رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح مبارزه با مواد مخدر در روستاها باید جامع و کامل باشد


19 دى, 1395 - 21:59 -- شیشه گرها
استاندار قزوین:

طرح مبارزه با مواد مخدر در روستاها باید جامع و کامل باشد

فضای استان برای قاچاقچیان و معتادان نا امن شود
استاندار قزوین گفت: طرح مبارزه با مواد مخدردر روستاها باید جامع و کامل باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" فریدون همتی"عصر امروز یکشنبه، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که در استانداری برگزار شد با بیان این مطلب، اظهارداشت:درشرایطی که  مقام معظم رهبری دغدغه امور فرهنگی  و کاهش آسیب های اجتماعی را دارند همه ما مدیران نیز وظیفه داریم در این راستا تلاش مستمری داشته باشیم و از این موضوع مهم غفلت نکنیم.

استاندار تصریح کرد:با کمک دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و سایر نیروها باید فضای استان برای قاچاقچیان، سوداگران و معتادان ناامن شود و در کنار آن برای آسیب دیدگان برنامه درمانی و آموزشی پیش بینی شود تا آسیب ها کاهش یابد.

همتی شورای فرهنگی روستایی را ظرفیت بسیار ارزشمندی برای اجرای طرح های مهم فرهنگی وکاهش آسیب های اجتماعی اعلام کرد و افزود: در حوزه اعتیاد که همه گروههای جامعه را تهدید می کند هر چند در استان شرایط نگران کننده ای نداریم اما نباید احساس آرامش کنیم و از پرداختن به این پدیده خانمان سوز غفلت شود.

استانداربیان داشت: در خصوص اجرای طرح جامع مبارزه با مصرف مواد مخدر در روستاهای استان باید ابتدا طرح در اختیار همه مدیران دستگاههای اجرایی قرار گیرد و از نظر کارشناسان، روان شناسان و افراد با تجربه برای نتیجه بخش بودن طرح استفاده شود.

وی اضافه کرد: بهره گیری از دیدگاه روحانیون، و همکاری گروه های مرجع، پایگاه های بسیج می تواند مجریان طرح را با سرعت بیشتری به هدف نزدیک ترخواهد کرد.

همتی یادآورشد: محله های پرخطر در توزیع مواد مخدر استان باید بسرعت شناسایی و آماری از وضعیت اعتیاد در روستاها نیز تهیه شود تا بتوانیم برنامه ریزی بهتری برای اجرای طرح داشته باشیم.

وی با ابراز خرسندی از تشکیل شورای فرهنگی روستایی اضافه کرد: این ظرفیت حتما باید در اجرای طرح مبارزه با سوء مصرف اعتیاد درروستاها مورد استفاده قرار گیرد و با بسیج همه امکانات به اهداف تعیین شده دست یافت.

استاندارقزوین شورای فرهنگی روستایی را بهترین ظرفیت برای اجرای طرح مبارزه با اعتیاد دانست و افزود: شورای فرهنگی روستاها به عنوان پایگاه رسمی ارتباط دولت با مردم و مخاطبان طرح می تواند نقش بسیار سازنده ای داشته باشد و مشارکت مردم را تقویت کند.

همتی در خاتمه بیان کرد: وجود ۲۲۰ هزار دانش آموز، ۱۳۰ هزار دانشجو، ۱۴۰ هزار کارگر وهزاران کارمندظرفیت قابل توجهی است که می تواند در اجرای طرح مورد توجه قرار گیرد.