رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در مبارزه با آسیب های اجتماعی باید کار را به مردم واگذار کرد


20 دى, 1395 - 13:37 -- اداره کل روابط عمومی
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار:

در مبارزه با آسیب های اجتماعی باید کار را به مردم واگذار کرد

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار گفت:در مبارزه با آسیب های اجتماعی باید کار را به مردم واگذار کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

سید سعید شاهرخی  معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکتهای مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گفت  :   در مبارزه با اسیب های اجتماعی و فعالیت های متعدد که نیاز جامعه است کار را باید به مردم واگذار کرد .
شاهرخی گفت : بهترین راهکار و کمک به ساماندهی مردم  در بخش های مختلف ، تشکیل سازمان های مردم نهاد در بحث مبارزه با مواد مخدر است ، و مردم باید درهمه گروهها در عرصه  فعالیت های مختلف وارد بشوند .
 وی بیان داشت :  توجه ویژه ای  در سازمان های مردم نهاد، توسعه مشارکت در امر مبارزه  با مواد مخدر صورت گرفته است.
 شاهرخی اظهار کرد : کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهادنقش مهمی در کمک به ساماندهی  مشارکت و تقویت گروه های مردمی در قالب سازمان های مردم نهاد ایفا میکند ، که مقابله اثربخشی در پدیده شوم اعتیاد مواد مخدر داشته باشند .
وی اضافه کرد : 18 سمن جهت پیشگیری  و درمان از اعتیاد فعالیت می کنند که با توجه به گستردکی کار  کم است و باید
توجه ویژه  به این سمن ها از نظر کمی و کیفی تعداد سمن ها بشود تا بتواند وضعیت موجود ارتقاء پیدا کند .  
وی یا بیان اینکه مدیران دستگاه های مربوط  باید توجه داشته باشندافزود :  این سمن ها را به عنوان بازوی توانمند  دیده شوند ،اختیارات و اعتبارات به این سازمان ها  واگذار شود و دستگاه ها نقش نظارتی داشته باشند و اگر با این دید دستگاه ها سمن ها را ببینند  قطعا سرعت کار بالا میرو وموفقیت هایی  چشمگیری را شاهد خواهیم بود .
وی در پیان گفت : حاصل کار باید منجر به افزایش مشارکت مردم در حوزه سازمان های مردم نهاد باشد .
گفتنی است ابندای این جلسه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکتهای مردمی و سازمان های مردم نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر توسط صفاپور دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و قاسمی مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری ارائه شد.