رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت استقبال مدیران و مسئولان از انتقادهای سازنده دانشجویان


20 دى, 1395 - 13:39 -- اداره کل روابط ...
تاکید معاون سیاسی و امنیتی استاندار؛

ضرورت استقبال مدیران و مسئولان از انتقادهای سازنده دانشجویان

قانون،ملاک فعالیت تشکل ها، سخنرانی ها و کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاههاست/ اهداف دولت،پرهیز از بداخلاقی های سیاسی وتاکید برعقلانیت، تدبیر وصداقت است
معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت:مدیران و مسئولان دولتی، روسای دانشگاهها و مسئولان هیات های نظارت دانشجویی بایستی با دانشجویان صمیمی باشند و از انتقادهای سازنده دانشجویان استقبال کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"سید سعید شاهرخی" پیش از ظهر امروز دوشنبه، در جلسه کمیسیون امنیت دانشجویی استان و هم اندیشی اعضای هیات های نظارت بر تشکل های دانشجویی استان با بیان این مطلب افزود:شکل گیری و تداوم انقلاب اسلامی ایران حاصل دو محوراصلی بود محور اول رهبری فرزانه معمار انقلاب ودر ادامه رهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و محور دوم نیز اهمیت حضور مستمر مردم در مراحل و صحنه های مختلف انقلاب اسلامی  به عنوان بزرگترین سرمایه انقلاب و نظام می توان عنوان کرد.
وی ادامه داد:می توان گفت حمایت و پشتوانه تمامی آحاد و اقشارمردم مهم ترین ویژگی نظام جمهوری اسلامی درعبور از مقاطع حساس است و حرکت دانشجویی نیز در این راستا از حرکات مردمی در حیطه نوجوانان و جوانان است  و در تاریخ ایران اسلامی پیشینه و سبقه بسیار طولانی دارد که همواره عدالت محوری،عدالت جویی، حق طلبی واستکبار ستیزی از ویژگی های آن می باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار از مدیران دانشگاهها خواست تا همراهی لازم را با دانشجویان داشته باشند و ادامه داد:ما مدیران نیز روزی در کسوت دانشجویان بودیم و بررموز و ویژگی های این دوران واقف هستیم و درحال حاضر نیز با درک شرایط می توانیم یاریگر دانشجویان در راستای اهداف بزرگ و تاثیرگذار باشیم.
شاهرخی بیان کرد:اگر حرکات و فعالیت های دانشجویان را تهدید فرض کنیم دچار نوعی کج فهمی و کج سلیقگی شده ایم بلکه می بایست از حضور دانشجویان در صحنه ها ی سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و.. به عنوان نوعی فرصت بهره مند شویم و ئدانشجویان به عنوان مدیران و متخصصان آینده کشور بایستی در عرصه های مختلف حضور داشته باشند.
شاهرخی ارتباط صمیمی مقام معظم رهبری و روسای جمهور را در تمامی مقاطع با دانشجویان بیانگر اهمیت این امر اعلام کرد و افزود:اهمیت برقراری ارتباط صمیمی با دانشجویان در شرایط فعلی کشورنیز ازموارد مهمی است که روسا و مسئولان فرهنگی و نظارتی دانشگاههای استان بایستی مدنظر قرار دهند.
وی با تقدیر از عملکرد مثبت واحدهای نظارت در دانشگاههای استان در ادامه بیان کرد:سلایق شخصی و تعلقات فکری نباید موجب انسداد در مسیر گروهی و هموار کردن مسیر گروهی دیگر شود و برنامه هایی که موجب ایجاد فضای بانشاط و فضای باز سیاسی و فعالیت های دانشجویی می شود نیز بایستی مد نظر برنامه ریزان قرار گیرد ولی در این راستا همانند دیگر عرصه ها باید ملاک اصلی قانون باشد.
شاهرخی ادامه داد:خطوط قرمز را قانون تعیین می کند و ملاک ما در تصمیم گیری ها، اقدامات و ایجاد فضاها و بسترهای هم اندیشی و فعالیت می بایست قانون باشد و برخوردهای سلیقه ای و جناحی نباید درادامه روند کارها تاثیرگذار باشد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار با تاکید مجدد بر پرهیز از افراط ادامه داد:ایجاد فضای رادیکال در دانشگاهها به نفع هیچ جناحی نیست زیرا اثرات تخریبی این فضاها در دانشگاهها زیاد است و برنامه ریزان و ناظران در اتخاذ تصمیمات می بایست به این امر مهم توجه وعنایت لازم را داشته باشند.
وی دستورالعمل ابلاغی به دانشگاهها را مبنای فعالیت تشکل های دانشجویی اعلام کرد و افزود: صدور مجوزبرای فعالیت ها، انتخاب سخنران ها،برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و کلیه فعالیت های دانشجویی می بایست در چارچوب قانون انجام شود و هماهنگی با فرمانداری ها در شهرستان ها برای مراسم سخنرانی در دانشگاهها ضروری است.
شاهرخی تاکید کرد: در انتخاب سخنران ها از افرادی که بر اساس قانون از سخنرانی و فعالیت منع شده اند نباید دعوت شود و ورود این افراد در دانشگاهها و مساجد امکان پذیر نمی باشد.
وی ادامه داد:مسئولان سیاسی، امنیتی، و اجتماعی و حتی حوزه های اقتصادی و فرهنگی؛مدیران دولتی ،مدیران دانشگاهها و روسای هیات های نظارت دانشجویی می بایست با دانشجویان دوست و صمیمی باشند و آستانه تحمل خود را بالا ببرند تا بتوانند با دانشجویان درهمه ی رده های سنی قدرت برقراری ارتباط موثر را داشته باشند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار افزود: در کرسی های آزاد اندیشی نباید سوالات و شبهات دانشجویان بی پاسخ بماند و مدیران و مسئولان می بایست توانایی شنیدن انتقادهای تند، دلسوزانه و سازنده را داشته باشند ولی تخریب،توهین و جسارت با هیچ فرهنگی سازگار نیست.
شاهرخی اهداف دولت تدبیر وامید را پرهیز از بداخلاقی اعلام کرد و افزود:اهداف دولت از آغاز تا پایان دوره خدمت، پرهیز از بداخلاقی های سیاسی،تاکید بر عقلانیت ،صداقت،تدبیر، و شفافیت می باشد و دانشجویان نیز به دنبال اینگونه فضاها هستند.
وی در مورد جایگاه بسیج در دانشگاه ها نیز گفت:گستره ی بسیج به پهنای کل کشور و اهداف تمامی بسیجیان فعالیت در راستای حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
وی ادامه داد: بسیج به عنوان یادگار امام و انقلاب همواره مورد احترام تمامی دلسوزان انقلاب و امام  بوده و می باشد و افتخار تمامی ما این است که بسیجی هستیم و به بسیج دانشجویی افتخار می کنیم ولی حیطه ی فعالیت تمامی ارکان نظام را تنها قانون تعیین می کند و بر اساس تاکید مقام معظم رهبری ملاک وفاداری به نظام،ولایت فقیه و رهبری عمل به قانون می باشد.
در این جلسه روسای دانشگاهها،مسئولان فرهنگی وهیات های نظارت بر تشکل های دانشجویی به ارایه نظرات خود در راستای دستور جلسه پرداختند.