رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برای ریشه کن کردن این مواد افیونی یک عزم ملی لازم است


22 دى, 1395 - 14:37 -- فرمانداری بوئین...
فرماندار بوئین زهرا

برای ریشه کن کردن این مواد افیونی یک عزم ملی لازم است

جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان بوئین زهرا با حضور فرماندار بوئین زهرا،صفاپور دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان ودیگر مسئولین شهرستان بوئین زهرا در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بوئین زهرا،

قاسمی فرماندار بویین زهرا ضمن تسلیت ارتحال آیت اله هاشمی رفسنجانی گفت: فقدان آیت اله هاشمی نه تنها سلمه ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است بلکه ضایعه ای هم برای جهان اسلام است.

مهندس قاسمی در این جلسه گفت:امروز متاسفانه مصرف مواد مخدر وپدیده شوم اعتیاد به یک دغدغه بحران افرین برای خانواده ها شده است وتاکید کرد که پیشگیری ،مبارزه و درمان مواد مخدر مختص یک دستگاه خاص نیست وبرای ریشه کن کردن این مواد افیونی  یک عزم ملی لازم است.

ایشان در ادامه سخنان خود گفت :در موضوع پیشگیری، درمان و مقابله با مواد مخدر باید با اهتمام بیشتری باید انجام شود و قطعا اگر این اقدامات همسو و با تعامل و همکاری انجام شود نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

فرماندار همچنین اظهار داشتند که توجه به مقوله فرهنگی میتواند پیشگیری موثری از آسیب ها داشته باشد ما باید از بحث فرهنگی غفلت نکنیم و اضافه کرد که مقوله اعتیاد هیچ وقت کهنه نمیشود و هیچ کسی نمی تواند به طور مطلق بگوید که اعتیاد او و خانواده او را تهدید نمی کند پس ما باید در آموزش و پرورش بعنوان یکی از جامعه هدف پیشگیری ازا عتیاد بیشتر سرمایه گذاری کنیم و با اطلاع رسانی درست وبه موقع به دانش آموزان وخانواده های آنان که جوانان ما رو مورد هدف خود قرار دادند با هوشیاری خنثی کنیم.

قاسمی همچنین خاطر نشان کردند که کمپ های اعتیاد باید بر اساس نیاز ها باشد و هدف اول ما در بحث کیفیت خدمات است نه کمیت ؛اگر کیفیت نداشته باشیم عملکردمان معکوس خواهد بود.

وی همچنین یاد آور شد: نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر هستند و به خاطر کشفیات بسیار خوبی که داشتند از فرمانده نیروی انتظامی تقدیر کردند وتاکید بر افزایش ایست و بازرسی های نیروی انتظامی به دلیل استراتژیک بودن  شهرستان  بوئین زهرابه عنوان کریدور شمال به جنوب و غرب به پایتخت و ناامن کردن این محورها برای  قاچاقچیان شد.

قاسمی در پایان سخنان خود گفت:امید است با آموزش های مکرر بتوانیم در مقابل دشمنی دشمنان راهکارهای درستی برای پیشگیری و کاهش آسیب هاومضرات این پدیده خانمان سوز داشته باشیم.

بهترین و مهمترین راهی که می توان جوانان کشور را نسبت به اعتقادات و خانواده تضعیف کرد مصرف مواد مخدر است کسی که به دام اعتیاد می افتد دیگر هیچ تعهدی در قبال خانواده زن وفرزند نخواهد داشت.