رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کسب رتبه برتر دفتر امور روستایی استانداری


22 دى, 1395 - 22:16 -- عابدی
در مصاحبه با شبکه خبر سیما تشریح شد:

کسب رتبه برتر دفتر امور روستایی استانداری

مدیر کل دفتر امور روستایی در مصاحبه با شبکه شش صدا وسیما و در حاشیه اختتامیه دو مین نمایشگاه توانمندیهای روستائیان در محل نمایشگاه بین المللی تهران ابعاد حضور دفتر امور روستایی در نمایشگاه مذکور و نیز دلایل انتخاب استان قزوین به عنوان یکی از استانهای برتر را تشریح کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

کریم حبیبی انبوهی در این مصاحبه گفت : با توجه به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری بنام سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل  و نیز شعار دومین نمایشگاه توانمندیهای روستایی که روستا و اقتصاد مقاومتی نام داشت، دفتر امور روستایی استانداری قزوین در راستای این دو شعار ونیز در چهار چوب دستور العمل ارسالی توسط معاونت توسعه روستایی در خصوص محور های حضور در نمایشگاه ، در این نمایشگاه شرکت کرد.

وی افزود: شناسایی و معرفی ظرفیتهای روستایی شهرستانهای مختلف استان ، معرفی مزیت های نسبی روستاهای هر شهرستان ، معرفی کار آفرینان روستایی و زنان کارآفرین از جمله محور های حضور دفتر امور روستایی در این نمایشگاه بود. ایشان ادامه داد: استان قزوین تنهااستانی بود که به معرفی روستاهای بدون بیکار و نیز روستاهای نمونه و الگوی مشارکت و نیز روستاهای دارای سند توسعه روستایی بر مبنای مشارکت در این نمایشگاه پرداخت.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همچنین گفت : استان قزوین تنها استانی بود که با ٨ شرکت دانش بنیان که در زمین تولیدات مورد نیاز فعالیتهای کشاورزی و دامپروری فعالند در این نمایشگاه شرکت جست و نیز تنها استانی بود که از کناب ظرفیتهای سرمایه گذاری در مناطق روستایی که برای اولین بار و در چهار بخش : انرژی، کشاورزی،صنعت و گردشگری و به دو زبان منتشر شده است رونمایی کرد. علاوه بر آن کتاب گردشگری استان و نیز بروشورهای ویژه  معرفی هر شهرستان در ابن نمایشگاه به بازدید کنندگان ارائه شد .

حبیبی انبوهی گفت : معرفی سبک زندگی روستایی  و نمایش فعالیتهای روستایی به صورت زنده در قالب ساخت یک خانه روستایی از منطقه الموت یکی دیگر از ابعاد حضور دفتر امور روستایی در نمایشگاه بود که مورد استقبال بی نظیر بازدید کنندگان قرار گرفت.

وی گفت: علاوه بر این چندین برنامه آیینی از جمله اجرای موسیقی محلی از مناطق مختلف استان از جمله موسیقی و بازی محلی إیلات  وعشایر بخش کوهین ، اجرای موسیقی تأتی از شهرستان تاکستان ، اجرای موسیقی محلی  منطقه الموت از دیگر برنامه های  استان قزوین در این نمایشگاه بود .

حبیبی ادامه داد: در بخش مراسم آیینی ، برای اولین بار  منظومه عاشقانه "عزیز و نگار " در این نمایشگاه در حضور دکتر همتی استاندار قزوین  و با حضور جمعییت کثیری از بازدید کنندگان به اجراء در آمد 

وی اجرای موسیقی محلی "رعنای "و نیز اجرای مراسم "عروس بران " ازمنطقه الموت را از دیگر برنامه های آیینی دفتر امور روستایی استانداری قزوین در دومین نمایشگاه توانمندیهای روستایی دانست.

یاد آوری می شود: دومین نمایشگاه توانمندیهای روستاییان از ١۵ تا ١٨ دی ماه با شرکت ٣١ استان از سراسر کشور در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد که در این میان حضور چشمگیر استان قزوین با مشارکت تمام بخشهای استان قزوین و در تمام ابعاد مورد نظر برگزار کنندگان نمایشگاه موجب درخشش استان قزوین در بین سایر استانها و استقبال گسترده بازدید کنندگان از غرفه آستان قزوین و درنهایت راه یابی استان قزوین در جمع استانهای برتر شد .