رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

از ظرفیت نمایندگان مجلس در رفع مشکلات واحدهای تولیدی استفاده شود


23 دى, 1395 - 11:49 -- عابدی
استاندار قزوین تاکید کرد:

از ظرفیت نمایندگان مجلس در رفع مشکلات واحدهای تولیدی استفاده شود

استاندار قزوین خطاب به مدیران تاکید کرد : از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت رفع مشکلات و مسائل واحدهای تولیدی استان استفاده شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"فریدون همتی"استاندار قزوین در بیست و نهمین جلسه شورای هماهنگی بانک های استان با موضوع گزارش پرداخت تسهیلات به واحدهای راکد و طرح های نیمه تمام که با حضور مدیران اقتصادی و بانک های عامل استان برگزار شد، اظهار داشت: حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از پیشگامان انقلاب اسلامی و از یاران وفادار امام و مقام معظم رهبری و مدافع منافع ملی بوده و این خسارت و ضایعه سنگین را به مردم شریف ایران تسلیت عرض می کنم.
وی افزود : ملت ایران حماسه ای دیگر خلق کردند و مراتب قدردانی خود را علی رغم این همه تهمت،افترا و توهین به ایشان ادا کردند که جای بسی سپاسگزاری دارد.
همتی در ادامه به اهمیت و کمبود زمان اشاره کرد و اذعان داشت : به پایان سال زمان زیادی نمانده و همه مسئولین امر باید در زمینه اجرایی کردن طرح های خود با شتاب بیشتری حرکت کنند.
استاندار به حرکت کارشناسی و علمی مدیران اشاره و تصریح کرد : تلاش ها در راستای حرکت کارشناسی و علمی و با متد روز پیش برود و چرخه امور نظام مند باشد مخصوصا در زمینه پرداخت تسهیلات این فرایند باید اصلاح شود تا کارها تسریع شود.
رییس شورای هماهنگی بانک های استان بیان کرد : مردم همواره از ما به عنوان مدیران دستگاه ها در انجام امور انتظار به حق داشته و اگر در این راه کوتاهی کنیم، ما را نمی بخشند.
همتی با اظهار نارضایتی از عملکرد بانک ها در مشارکت در اجرای طرح رونق و پرداخت تسهیلات به بخش تولید، یادآور شد: اگر در انجام وظایف خود در این راه که مورد تاکید جدی مقام ها و مسئولان ارشد نظام و از اهداف جدی دولت است، کوتاهی کنیم هم به لحاظ قانونی و هم شرعی باید در پیشگاه مردم و مسئولان نظام پاسخگو باشیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه باید با احساس مسئولیت در خدمت جامعه بوده و از وجدان کاری کامل برخوردار باشیم، گفت: همه اختیارها برای پیشبرد امور جامعه به دستان ما سپرده شده و از این رو هیچ بهانه ای نداریم و باید برای حل مشکلات، شبانه روز تلاش کرده و از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.
همتی با اشاره به اینکه نباید با انجام کارهای روزمره و عادی انتظار پیشبرد کارها و حل مشکلات بخش تولید را داشت، ادامه داد: مسئولیت یک فرصت ارزشمند برای خدمت به نظام جمهوری اسلامی و مردم است و باید قدر آن را دانست تا در آینده دچار پشیمانی و حسرت نشویم.
استاندار قزوین با بیان اینکه بخش عمده منابع بانکی باید به بخش تولید اختصاص یابد تا شاهد رونق تولید و اشتغال در سطح جامعه باشیم، افزود: این در حالی است که تنها 10 درصد از منابع بانکی استان صرف پرداخت تسهیلات رونق تولید شده و سایر منابع با تصمیم مدیران بانک ها به سایر بخش ها و در قالب های متفاوت پرداخت شده است.
همتی در پایان یادآور شد: برای اجرای مناسب طرح رونق تولید و اعطای تسهیلات مورد نیاز واحدها و طرح های باقی مانده بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری حتی اگر لازم باشد در تعطیلات نوروزی نیز نشست برگزار می کنیم تا پیگیر عملکرد دستگاه ها و بانک های استان باشیم.
استاندار قزوین از عملکرد بانک های استان در راستای اجرای طرح رونق تولید و وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های اقتصادی اظهار نارضایتی کرد.
در ابتدای جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گزارشی ارائه داد و تصریح کرد:رتبه استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید از محل سامانه بهین یاب به واحدها و طرح های صنعتی و کشاورزی از رده هشتم به ششم ارتقا یافته است و همچنین به لحاظ تعداد پرداخت ها این استان همچنان رتبه پنجم را در اختیار دارد.
وی یادآور شد: تاکنون به 532 واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان که در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده اند، سه هزار و 780 میلیارد ریال تسهیلات رونق پرداخت شده است.
2 هزار و 160 واحد و طرح صنعتی و کشاورزی در استان قزوین متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید هستند.