رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای در تحقق عدالت جنسیتی دارد


23 دى, 1395 - 12:54 -- شیشه گرها
مدیرکل امور بانوان استانداری:

دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای در تحقق عدالت جنسیتی دارد

مدیرکل امور بانوان استانداری گفت:دولت تدبیر و امید اهتمام ویژه ای در تحقق عدالت جنسیتی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" مریم بیدخام" چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی بانوان فعال استان که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری برگزار شد ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، ایشان را شخصیتی تاثیرگذار در دوران انقلاب اسلامی دانست و افزود: آن مرحوم به گردن همه ملت ایران حق دارد چرا که همه عمرش را در راه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی سپری کرد.
وی افزود: در طول سال ‌های پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین هدف ایشان حفظ نظام و تثبیت آن بود و همواره نیز در جهت وحدت بین جریان های سیاسی کشور گام بر می‌داشت.
مشاور استاندار با اشاره به اینکه بدون مشارکت فراگیر به توسعه پایدار محقق نخواهد شد،در ادامه گفت: زنان ما همواره نقش برجسته و مفیدی را در ایجاد یک جامعه کارآمد برعهده داشته و دولت تدبیر و امید نیز اهتمام ویژه ای در تحقق عدالت جنسیتی دارد.
بیدخام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت ایران را بانوان تشکیل می دهند، یادآور شد: زنان جامعه اسلامی ما همواره توانمندی لازم را برای حضور در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته اند.
وی یادآور شد: بهره مندی از نظر کارشناسان و سایر صاحب نظران در جهت تدوین نسخه عملیاتی ارتقای فرهنگ و تحکیم بنیان خانواده ضروری است و به برکت انقلاب اسلامی نیز شاهد رشد چشمگیر حضور و مستمر این قشر در صحنه های مختلف از جمله دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی هستیم.
وی اضافه کرد: اما متاسفانه با گذشت سال ها هنوز تناسب لازم میان تخصص و حضور زنان ما در عرصه های مختلف به نحو شایسته فراهم نشده است.
بیدخام یادآور شد: باید بستر لازم برای حضور زنان جامعه اسلامی ما فراهم شود چرا که دخالت ندادن آنان در بسیاری از امور باعث آسیب های اجتماعی می شود.
وی تاکید کرد: اگر بخواهیم شاهد توسعه فرهنگی، تربیتی، سیاسی و اقتصادی در جامعه و خانواده باشیم باید بپذیریم بسیاری از مسئولیت‌های حساس و تخصصی که مطابق توانمندی‌های بانوان است باید به آنان محول و دولت نیز باید به شایستگی ‌های مدیریتی این قشر از جامعه نگاه ویژه ای داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه اگر در مسئولیت‌های اجرایی تناسب نسبی صورت گیرد به طور حتم نیاز به حضور بیشتر زنان در عرصه سیاست، تصمیم گیری و قانون گذاری هم افزایش پیدا می‌کند، افزود: در این صورت تعادل و تناسب بر مبنای نیازهای جامعه و توانمندی های موجود در پست های مدیریتی و قانونگذاری محقق می شود.
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین ادامه داد: دستیابی به توسعه پایدار، بدون مشارکت فعال بانوان در تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی امکان پذیر نیست.
وی اضافه کرد: مشارکت صمیمانه زنان استان، حرکت جمعی به سمت تغییرات را ایجاد نموده و دفتر امور بانوان نیز به عنوان ناظر این پویش اجتماعی، هماهنگی لازم را میان بانوان فعال در بخش های امور بانوان فرمانداری ها، دستگاه های دولتی، نهادهای مدنی، بخش خصوصی و روستاها به وجود آورده است.
بیدخام با بیان اینکه توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید در استفاده از توانمندی بانوان، این قشر را باید در جایگاه های مدیریتی استان نیز به کار گرفت، گفت: خوشبختانه دولت یازدهم تلاش زیادی در تحقق انجام این مهم دارد.
وی، به کارگیری توانایی و توانمندی‌ های زنان در اجتماع و در عرصه‌های مختلف را عاملی مهم در توسعه و پیشرفت کشور دانست و افزود: زنان ما نشان داده‌اند که در عرصه‌های مختلف می‌توانند همپای مردان پای کار باشند.
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین با بیان اینکه توانمندسازی زنان بدون شک توسعه کشور را به دنبال خواهد داشت،‌ اضافه کرد: باید مولفه توسعه و زنان پیوند عمیقی برقرار شود که مهمترین عامل آن توانمندسازی این قشر از جامعه است.
وی با اشاره به اقدام دولت در عرصه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، گفت: دولت مصمم است از تمام ظرفیت ها برای توسعه و پیشرفت کشور بهره ببرد و در این راه استفاده از حضور زنان نیز ضروری و اجتناب ناپذیر خواهد بود.
بیدخام افزود: توسعه بیش از هر چیز به مشارکت فعال و رفاه اجتماعی بستگی دارد و یکی از راه‌های مشارکت در رفاه اجتماعی، شکل‌گیری انجمن ‌ها و سازمان‌ های مردم نهاد است.