رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بررسی درخواست تأسیس 6 سازمان مردم نهاد


25 خرداد, 1396 - 08:52 -- شیشه گرها
بیدخام خبر داد:

بررسی درخواست تأسیس 6 سازمان مردم نهاد

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خبر داد: درخواست تأسیس 6 سازمان مردم نهاد در استان بررسی و جهت رأی گیری و کسب مجوز فعالیت در دستور کار جلسه آتی هیات نظارت استان قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام" با اعلام این خبر افزود: تقاضای تأسیس و فعالیت 6 سازمان مردم نهاد بررسی و جهت طرح موضوع در جلسه هیأت نظارت استان آماده شد.
 وی گفت: طی روزهای دوشنبه و سه شنبه مورخ 22 و 23 خرداد ماه سال جاری پرونده 6 سازمان مردم نهاد با حضور اعضاء مؤسس آنها در محل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی بررسی و صلاحیت و توانمندی افراد احصاء شده است.
وی عناوین و موضوعات فعالیت این تشکل ها را انجمن حمایت از توانمند سازی بانوان سفیر با موضوع توسعه و ترویج کارآفرینی در بین بانوان؛انجمن آرمانشهر با موضوع ترویج و توسعه حقوق شهروندی؛ مؤسسه همیاری سلامت ققنوس با موضوع مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر؛ انجمن انرژی و محیط زیست با موضوع محیط زیست و منابع طبیعی؛ انجمن فرهنگی تاریخی عالی قاپو با موضوع میراث فرهنگی و گردشگری؛ و مؤسسه انشاء با موضوع ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در بین خانواده ها اعلام کرد.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بیان داشت: کلیه پرونده های متقاضیان ابتدا توسط کارشناس سازمان های مردم نهاد در دبیرخانه هیأت نظارت تکمیل و پس از مصاحبه با آنان، در دستور کار هیأت نظارت استان قرار خواهد گرفت.
وی یادآور شد: در این جلسات ضمن مصاحبه با هیأت مؤسسین و شنیدن اهداف و برنامه های متقاضیان تأسیس سمن، آسیب ها و مشکلات پیش روی تشکل های غیردولتی اعم از ورود به موضوعات سیاسی، انتفاعی، وابستگی به دولتها، فقدان برنامه ریزی، قائم به فرد بودن و... نیز به آنان یادآوری گردید.
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی افزود: دولت همه توان خود را در جهت مشارکت مردم در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و... به کار گرفته است که یکی از جلوه های مشارکت مردم در عرصه های اجتماعی و فرهنگی تأسیس سازمان های مردم نهاد در حوزه های مختلف است. امیدواریم بتوانیم با توسعه بیش از پیش سمن ها در استان گامی مهم در راستای سیاستهای راهبردی دولت تدبیر و امید برداریم.
بیدخام در پایان خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد مذکور پس از تأیید هیأت نظارت استان تأسیس و فعالیت خواهند کرد.