رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اتاق بازرگانی باید محور تمام مسائل اقتصادی استان باشد


25 خرداد, 1396 - 12:19 -- عابدی
استاندار در دیدار هییت رییسه اتاق بازرگانی قزوین :

اتاق بازرگانی باید محور تمام مسائل اقتصادی استان باشد

هییت رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین با همتی استاندار دیدار و به تبادل نظر پرداختند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"فریدون همتی"استاندار قزوین در دیدار با هییت رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قزوین با آرزوی قبولی  طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان اظهار داشت : اتاق قزوین در استان بعنوان محور تمام مسائل اقتصادی از قبیل سرمایه گذاری، واردات ،صادرات و ... باید عمل کند.
وی افزود : اتاق بازرگانی با تشکیل جلسات کارشناسی مسائل و مشکلات اقتصادی استان را به همراه راهکار بعنوان یک مشاور امین در اختیار دستگاه های اجرایی قرار دهد.
همتی در ادامه خاطر نشان کرد : مسائل مدیریتی مسئولین استان به یک رویه تکراری تبدیل شده است و بعلت اینکه تغییرات  به صورت ناخودآگاه دشوار است ،باید مراقبت کنیم تا مدیران دچار روزمرگی نشوند و به سمت نوآوری و خلاقیت روی بیاورند.
استاندار به تلاش های اخیر در زمینه تسهیل و کوتاه سازی فرایند صدور مجوزات اشاره  کرد و اذعان داشت : به دنبال روش های نوین در جهت صدور مجوزات واحدهای تولیدی هستیم و در این راستا نگرشها باید تغییر پیدا کند و در نهایت این نگرش ها به هم نزدیک شده تا بتوان از این رهگذر کارها در آرامش و با سرعت بالا پیش رود.
همتی گفت :مسائل اقتصادی به سادگی توسط دستورالعمل و بخشنامه حل نمی شود و امور به صورت انگیزشی و جهادی باید حل شود و اگر نمی توانیم سرعت را بالا ببریم باید حتی المقدور موانع را از بین ببریم.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای اقتصادی در استان  قزوین افزود : در زمینه مسائل اقتصادی اتاق بازرگانی  بیشتر محوری باشد و نقش پررنگی ایفا کند اگر این اتفاق بیافتد سرعت می گیریم و دستگاه ها مجبور می شوند همگام شوند.
استاندار بیان کرد : در بحث صادرات مسائل و مشکلات شناسایی شود تا موانع دولتی از میان برداشته شود تا بتوان حضور گسترده در بازارهای بین المللی داشته باشیم.
وی گفت : تشکیل کنسرسیوم می تواند صادرات را جدی کند و همچنین می تواند موتور صادرات را به حرکت درآورد.
استاندار به ساماندهی و آشتی دادن زنجیره های اقتصادی اشاره و تاکید کرد : اتاق بازرگانی اتاق فکر و برنامه ریزی کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت در تمام بخش های اقتصادی کشور باشید.
وی در پایان گفت :پشتیبان اتاق بازرگانی استان قزوین هستیم و در آینده کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی کارهای تخصصی و کارشناسی را به اتاق واگذار می کنیم.