رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تسهیلات صادرکنندگان در استان بدون محدودیت پرداخت می شود


28 خرداد, 1396 - 10:47 -- عابدی
استاندار قزوین:

تسهیلات صادرکنندگان در استان بدون محدودیت پرداخت می شود

استاندار قزوین گفت: در حمایت از صادرکننده و تولیدکننده واقعی تسهیلات مورد نیاز صادرکنندگان را در استان بدون محدودیت پرداخت می کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فریدون همتی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور روسای بانکها برگزار شد اظهارداشت: نباید اجازه دهیم به سرمایه گذار فشار مضاعف وارد شود و در چرخه دریافت تسهیلات از کارش پشیمان شود.
وی افزود:در ایام لیالی قدر بهترین کار خدمت به مردم و راه اندازی کار آنهاست و از روسای بانکها انتظار دارم هرچه درتوان دارند برای تسهیل و تسریع در کار مردم بکار گیرند.
استاندار تصریح کرد: نوع دریافت وثیقه ها گاهی مشکل ساز است و در اجرا نیز گاهی کارها را سخت می کنیم به طوری که دیگر دریافت وام برای کارآفرین و تولیدکننده مقرون به صرفه نیست.
وی گفت: تسهیلات مورد نیاز صادرکنندگان واقعی در استان را بدون هیچ محدودیتی پرداخت می کنیم و در این زمینه هیچ بهانه ای از سوی مدیران بانکها پذیرفته نمی شود و مشکلی نداریم.
همتی تصریح کرد: از روسای بانکها درخواست می کنیم واقعا همراه کارآفرینان باشند و اجازه دهند کارها بسرعت پیش برود.
استاندار یادآورشد: چند سرمایه گذار در مناطق محروم مانند آوج درحال اجرای طرح های گردشگری هستند که متاسفانه محدودیت های قانونی و گاهی سخت گیری مدیران بانکها موجب شده کارها به کندی پیش می رود و اگر این روند ادامه یابد کارهای استان قفل می شود و اجازه این کار را نمی دهیم.
وی خواستار اجرای مصوبات شورای بانکها و ستاد تسهیل شد و گفت: مصوبات شورا باید در مدت ۴۸ ساعت به دستگاهها ابلاغ و اجرایی شود تا کارها عقب نیفتد.
همتی تصریح کرد: در ستاد تسهیل و کارگروهها باید بدقت تقاضا و درخواستهای تسهیلات بررسی شود و سپس در جلسات تخصصی مطرح شود تا توقع بیجا در افراد ایجاد نکند.
وی اظهارداشت: گاهی در متقاضی هم توقع بیشتری ایجاد می شود و با توجه به محدودیت های منابع بانکی نمی توانیم جوابگوی نیازها باشیم و این رویه نیز منطقی نیست.
استاندار بیان کرد: در کارگروهها باید بسیار سخت بگیریم و طرح های اقتصادی بدقت بررسی شود تا در مرحله بعدی حتی بانکها دیگر بدون طولانی کردن زمان بتوانند تسهیلات پرداخت کنند.
همتی گفت: اگر مصوبه ای در استان اجرایی نشود باید کمیته های کارشناسی بسرعت گزارش کنند تا شخصا موضوع را پیگیری کرده و در صورت کوتاهی هر فرد مسئولی برخورد لازم صورت گیرد.
در این جلسه برای پرداخت تسهیلات به چند طرح گردشگری تصمیماتی گرفته شد.