رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

افتتاح عرشه تقاطع غیرهمسطح باغستان


28 خرداد, 1396 - 12:49 -- خورشیدی
با حضور استاندار

افتتاح عرشه تقاطع غیرهمسطح باغستان

با حضور استاندار عرشه تقاطع غیرهمسطح باغستان«ابوترابی» با اعتباری بالغ بر ۶۱ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عملیات عمرانی احداث پروژه تقاطع غیر همسطح باغستان واقع در محور بلوار ابوترابی در جنوب شهر قزوین با اعتبار ۶۱ میلیارد ریال  افتتاح و ب بهره برداری رسید.مراسم افتتاح پل باغستان با حضور فریدون همتی استاندار،داودمحمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰مجلس، ، حجت السلام صادقی نیارکی دادستان، فصیحی رامندی رئیس شورای شهر، مسعود نصرتی شهردار و جمعی از مسئولان برگزار شد.
بلوار ابوترابی به عنوان یکی از ورودی‌های اصلی شهر قزوین محسوب می شود، این محور محل تردد وسایط نقلیه سنگین نیز است و همچنین این پروژه به دلیل قرار گرفتن در بافت فرسوده و همچنین وجود معارضان ملکی و تاسیسات متعدد به ۲ فاز تقسیم‌بندی شده است.
مرحله اول این پروژه احداث زیرگذر، احداث عرشه شمالی و جنوبی و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای کانال آب و تاسیسات و مرحله دوم شامل احداث رمپ و لوپ‌های پروژه و سیستم هدایت آب‌های سطحی به ترتیب اولویت و با توجه به تملکات است.
مرحله اول این پروژه در ۲ مرحله به اجرا درآمد که شامل ساخت و تکمیل عرشه شمالی و انحراف ترافیک روی عرشه و سپس ساخت و تکمیل عرشه جنوبی و هدایت ترافیک به صورت رفت و برگشت بر روی هر ۲ عرشه است.
عرشه شمالی پروژه همزمان با افتتاح پل نخبگان به بهره برداری رسید و عرشه جنوبی و سازه انتقال آب باغستان پس از حل معارضان در مدت زمان کمتر از ۲ ماه توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری قزوین به پیمانکاری شرکت ملی ساختمان و با نظارت مشاورین بهین تردد پارس در یک برنامه زمانبندی فشرده که از لحاظ زمان ساخت و سرعت عمل خود یک رکورد به شمار می‌آید، اجرایی شد.
با تکمیل این پروژه و مطالعات در دست انجام در سال جاری عملیات اتصال سه تقاطع غیر همسطح امام رضا(ع)، باغستان و ولایت برای تکمیل کمربندی شرق شهر قزوین آغاز و پروژه در کمترین زمان ممکن تقدیم شهروندان می شود.
طول عرشه شمالی ۴۰ متر، عرض عرشه شمالی۲۰/۱۴ و طول عرشه جنوبی۴۰ متر و عرض عرشه شمالی ۲۲ متر است.