رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه شهری قزوین با حفظ باغستان سنتی بهم گره خورده است


28 خرداد, 1396 - 13:25 -- علیرضایی
استاندار قزوین:

توسعه شهری قزوین با حفظ باغستان سنتی بهم گره خورده است

استاندار قزوین گفت: توسعه شهری قزوین با حفظ باغستان سنتی بهم گره خورده است و باید این دو را با هم هماهنگ کرده و آشتی داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فاز دوم تقاطع غیرهمسطح باغستان (ابوترابی) نیز با 61 میلیارد ریال اعتبار دیگر طرح مورد بهره برداری قرار گرفته بود.
استاندار قزوین در آئین بهره برداری از این طرح گفت: این طرح با هدف بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک در جاده قدیم قزوین-تهران اجرا شده است.
وی با بیان اینکه برای حل مساله ترافیک و رفع نیاز شهروندان ناچاریم تا شاهد عبور بخشی از کمربندی شهر و تقاطع ها از باغستان سنتی قزوین باشیم،اظهار کرد: اما باید به ازای احداث طرح ها در این نقطه یا همجوار آن باید شاهد ایجاد فضای سبز باشیم چرا که حفظ و صیانت از باغستان سنتی از دغدغه های مهم ما است
همتی اظهار داشت: توسعه شهری قزوین را به موازات نوع و سبک زندگی در جامعه امروز نمی توان متوقف کرد اما این توسعه باید به گونه ای باشد که به حریم باغستان ضربه و خسارتی وارد نشود.
استاندار تصریح کرد: اگر در جایی به اجبار و ناچارا" برای توسعه شهر و بالابردن سطح خدمات شهروندان اقدام به اجرای طرح توسعه برای عبور و مرور و کاهش ترافیک صورت می گیرد به موازات آن هم باید جابجایی درختان باغستان و کاشت آنها در فضای جدید صورت بگیرد و هم با کاشت درختان جدید و توسعه فضای سبز بتوانیم زمینه افزایش طراوات و شادابی و هوای تازه برای شهر و شهروندان را فراهم کنیم

همتی اظهار داشت: باید در توسعه و عمران شهری درست تصمیم بگیریم و کمترین آسیب را به باغستان تحمیل کنیم و اگر قرار است جاده و یا تقاطع غیر هم سطحی به ناچار از محدوده باغستان عبور کند و ناچار شدیم چند درخت را قطع کنیم حتما باید چند برابر آن درخت بکاریم تا این مشکل جبران شود.
گفتنی است با حضور استاندار قزوین 2 طرح عمرانی و فرهنگی شهرداری شامل خانه فرهنگ شهیده رقیه رضایی (سنجیده) و قطعه دوم تقاطع غیر همسطح باغستان (ابوترابی) به بهره برداری رسیدند.