رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صادر کنندگان از تسهیلات صادراتی با نرخ سود پائین بهره مند می شوند


28 خرداد, 1396 - 15:38 -- m.akhondi6558_945
حبیبی معاون استاندار :

صادر کنندگان از تسهیلات صادراتی با نرخ سود پائین بهره مند می شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت : بمنظور حمایت از تولید صادرات محور و بر اساس رویکرد دولت تدبیر و امید ، صادرکنندگان از تسهیلات صادراتی با حداقل نرخ سود سیستم بانکی بهره مند می شوند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی افزود : براساس تفاهمنامه ای که فی مابین برخی بانک ها و صندوق توسعه ملی صورت گرفت ، به صادرکنندگان تسهیلات صادرات سرمایه در گردش با نرخ سود 11 درصد پرداخت می شود .
وی ادامه داد : شرایط اعطای تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از محل صندوق توسعه ملی ، داشتن صورتحساب مالی حسابرسی شده و داشتن سوابق صادراتی می باشد .
حبیبی توضیح داد : دارا بودن سابقه صادراتی شامل پروانه صادراتی بنام متقاضی و کارت بازرگانی فعال می باشد .
معاون استاندار قزوین تصریح کرد : علاوه بر تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی از محل صندوق توسعه ملی ، بانک ها آمادگی پرداخت تسهیلات صادراتی با اعمال برخی تخفیفات را نیز دارند .
حبیبی عنوان داشت : انتخاب به عنوان صادرکننده نمونه استانی و کشوری ، ارائه ضمانت نامه صندوق ضمانت صادرات ایران ، ارائه وثیقه ملکی به عنوان تضمین از جمله مواردی است که در اعمال تخفیف نرخ سود تسهیلات صادراتی موثر خواهد بود .
وی تأکید کرد : با توجه به هماهنگی های صورت گفته از طریق بانک توسعه صادرات ایران به عنوان بانک تخصصی ، امکان استفاده از این تسهیلات در سایر بانک ها از جمله صادرات و اقتصاد نوین وجود دارد .