رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

کاهش تلفات 53 در صدی ناشی از تصادفات درون شهری در استان قزوین


29 خرداد, 1396 - 13:38 -- علیرضایی
معاون عمرانی استاندارقزوین اعلام کرد:

کاهش تلفات 53 در صدی ناشی از تصادفات درون شهری در استان قزوین

معاون عمرانی استاندار از کاهش تلفات 53 در صدی ناشی از تصادفات درون شهری در استان قزوین در سه ماهه گذشته خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد در جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرهای استان که در محل سالن جلسات معاونت هماهنگی امور عمرانی با حضور اعضاء جلسه تشکیل شد در سخنانی بیان داشت: ساماندهی وتعیین محدوده وانت بار ممنوع در هسته تجاری شهر   از اهیت بالایی برخوردار می باشد که در همین راستا توجه  به تاثیر مشکلات ناشی از توقف وتردد وانت بارها در نقاط مجاور محدوده تعیین شده وخود محدوده مرکزی شهر امری  ضروری است.
 وی با تاکید بر ساماندهی وانت بارهای فعال در سطح شهردر ادامه نیاز سنجی اجرای طرح، جانمایی ایستگاه وفضای مناسب جهت اسقرار آنها، خدمات دهی به ایشان ونظارت بر عملکرد آنها را امری ضروری و لازم ذکر کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به کاهش تلفات 53 در صدی ناشی از تصادفات درون شهری شهرهای استان در سه ماهه اخیر(اسفند،فروردین واردیبهشت) بیان داشت: تلفات درون شهری در همه شهرستانهای استان بجز شهرستان البرز،  نسبت به مدت مشابه سال گذشته  کاهش یافته است و 37 درصد تصادفات درون شهری نیز در ساعات 16- 20  حادث می شود و 62 درصد تصادفات در بلوارهای شهری اتفاق می افتد.
فرخ زاد افزود:  احصاء 45 نقطه حادثه خیز درون شهری وافزایش 10درصدی برخورد با تخلفات رانندگی و 16 درصدی اعمال قانون  از دیگر مواردی است که طی سه ماهه گذشته در راستای ساماندهی و مدیریت ترافیک صورت گرفته است.
وی گفت: علاوه بر آن در دوماه فروردین واردیبهشت سال جاری،نسبت به ما ههای مشابه سال گذشته شاهد کاهش 30 درصدی تلفات رانندگی برون شهری هستیم که جای تقدیر و تشکر از عوامل مربوطه را دارد.