رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آمادگی دستگاه های خدمات رسان و امدادی برای تعطیلات عید فطر و تابستان


29 خرداد, 1396 - 14:56 -- عابدی
سرپرست اداره کل مدیریت بحران:

آمادگی دستگاه های خدمات رسان و امدادی برای تعطیلات عید فطر و تابستان

سرپرست اداره کل مدیریت بحران گفت : دستگاه های خدمات رسان و امدادی برای تعطیلات عید فطر و تابستان از آمادگی های لازم برخوردار هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"ایرج زاهد پور" سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان قزوین در جلسه طرح ترافیکی تابستانه با توجه به خاتمه ماه مبارک و شروع تعطیلات عید سعید فطر و از طرف بدلیل مسافرت بین شهری هموطنان و حجم تردد در محورهای مواصلاتی استان و به منظور هماهنگی بین دستگاههای امدادای خدمت رسان، در سالن جلسات اداره کل بحران به مدیریت مهندس زاهد پور برگزار شد.
وی افزود:طرح ترافیک تابستانه از تاریخ 1/4/1396 لغایت 31/06/1396با همکاری دستگاههای خدماتی استان، برگزار خواهد شد.
ایشان در ادامه خاطر نشان کرد: از آنجاییکه طرح ترافیک تابستانه با تعطیلات عید فطر همزمان می باشد و  همچنین بخاطر همزمان شدن  با پایان امتحانات دانش آموزان، شاهد ترافیکی سنگینی  در هفته آینده در محور مواصلاتی استان خواهیم بود.
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان اظهار کرد: با توجه به اینکه استان از یک موقعیت استراتژیک از نظر حمل و نقل در کشور داراست، لذا مدیریت استان با همکاری دستگاههای خدمات رسان در حوزه ترافیک برای هفته آینده آماده انجام خدمات خود به مسافران خواهد بود.
زاهدپور گفت: سال گذشته در ایام تعطیلات شاهد ترافیک سنگینی در استان بودیم که با توجه به اینکه هفته آینده مردم یک ماه تمام روزه داری کرده اند و خود را آماده سفر نموده اند، به احتمال خیلی زیاد با افزایش حجم ترافیک در امسال مواجه باشیم.
وی در ادامه بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن تعطیلات عید سعید فطر و آغاز دور دوم سفرهای تابستانی ، هماهنگی های لازم با دستگاه های خدمات رسان و امدادی صورت گرفته و آنها در آمادگی کامل بسر می برند .
زاهد پور درجلسه طرح ترافیک تابستانه سفر استان با اشاره به اینکه استان قزوین ترافیک بخشی از کشور را تنظیم می کند ، تصریح کرد : اقدامات و بسترهای   لازم توسط دستگاه های خدمات رسان و امدادی انجام گردد.
وی در ادامه به تعطیلات پیش رو اشاره و اذعان داشت: در ایام تعطیلات عید فطر امسال نسبت به سال گذشته  شاهد یک جهش و تردد بالای مسافرین و خودرو در محورهای اصلی خواهیم بود .
زاهدپور افزود: با  حضور پر رنگ نیروهای خدماتی و امدادی بویژه پلیس در محورهای مواصلاتی استان تلاش کنیم خدماتی خوبی را ارائه نماییم.
ایشان به نارضایتی های مردم در سفرهای اخیر اشاره و خاطر نشان کرد: یکی از مشکلاتی که نارضایتی هایی نیز طی سال های اخیر به همراه داشته ، موضوع متکدیان حاضر در عوارضی ها و همچینین نظارت بر عدم گران فروشی سایت های پذایرایی باشیم و با کنترل و مدیریت تلاش نماییم تا مردم و مسافران عزیز از این موضوع ناراضی نباشند .
وی گفت : استان قزوین به صورت کامل در مسیر تردد استان های شمال و  جنوب  و شرق به غرب کشور قرار گرفته، ضمن اینکه سفر به سمت شمال کشور بسیار زیاد خواهد بود لذا با اتخاذ تدابیر ویژه خدماتی و امنیتی زمینه های لازم برای مسافران و میهمانان ورودی به این مناطق فراهم شود .
وی به تاثیر حضور دستگاه های خدماتی و امدادی در جاده ها و محورهای اصلی اشاره و تصریح کرد: نیروهای امدادی و خدماتی دستگاه‌هایی مانند نیروی انتظامی، اورژنس، هلال احمر و راهداری در این  ایام سال حضور پررنگ و موثری در محورهای ارتباطی، مکانهای اقامتی و مراکز تفریحی دشته باشند و استقرار این عزیزان تاثیر به سزایی در آرامش روحی و ایجاد احساس امنیت در بین مسافران خواهد داشت .
سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان گفت: لازم است طرح ترافیک تابستانه بر فعال سازی جلسات  در سطح شهرستان ها بیافزاید و لازم است شهرداران  و دستگاه های خدمات رسان آمادگی کافی  و لازم  برای استقبال و پذیرایی از مسافران و گردشگران داشته  باشند.
گفتنی است در ادامه ی  اعضای جلسه  و مسئولین دستگاه ها به ارائه گزارشی از برنامه ها و فعالیت های پیش بینی شده برای استقبال از مسافران و گردشگران در ایام تعطیلات تابستان  بویژه تعطیلات عید سعید فطر پرداختند.