رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فرهنگ سازی مهمترین عامل حفظ محیط زیست است


29 خرداد, 1396 - 22:00 -- خبر
بیدخام :

فرهنگ سازی مهمترین عامل حفظ محیط زیست است

آموزش حفاظت از محیط زیست درست مانند دیگر آموزش‌ها برای کودکان بایستی از خانه آغاز شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نمایشگاه عکس «مدرسه طبیعت »  با حضور؛ مریم بیدخام- مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، سیاوش شمسی پور مدیرکل حفاظت محیط زیست  و جمعی از علاقه مندان در نگارخانه مهر حوزه هنری قزوین افتتاح شد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در حاشیه بازدید از این نمایشگاه گفت :

بهترین شیوه نهادینه کردن عادت های مثبت، در دوران کودکی است و حفاظت از محیط زیست هم عادتی است که باید از کودکی آموزش داده شود تا به یک باور ذهنی تبدیل شود. 

وی افزود دوران کودکی بهترین زمان برای آموزش های عمومی و فرهنگ سازی در عرصه صیانت از محیط زیست است که  باید با روش های جذاب و زبانی کودکانه ارائه شود.

مدیر کل امور بانوان و خانواده با اشاره به اینکه برپایی نمایشگاه عکس با موضوع مدرسه طبیعت  به تعبیری کودک را بدون واسطه با طبیعت آشنا می کند افزود  : آموزش حفاظت از محیط زیست  درست مانند دیگر آموزش‌ها  برای کودکان از خانه آغاز می‌شود و والدین بهترین افراد برای آموزش حفظ محیط زیست به نسل آتی هستند . 

گفتنی است در این نمایشگاه  پوریا قلیچ خانی  ۴۱ قطعه عکس را  از بازی های کودکان و نوجوانان، ارتباط گیری درست آنان با محیط زیست، حضور  در طبیعت، آموزش حفظ محیط‌ زیست برای دانش‌آموزان، آشنایی کودکان با روش های زندگی در طبیعت و افزایش تحرک آنان را در محیط های طبیعی به تصویر کشیده است.

این نمایشگاه با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست، مدرسه طبیعت چکاوک دایر شده و علاقه مندان می توانند 29 تا 31 خرداد از ساعت:15 تا 20 از این آثار دیدن نمایند.

کلید واژه ها: