رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آموزش شوراهای اسلامی پیش نیاز مدیریت است.


19 تير, 1396 - 07:56 -- عابدی
حبیبی انبوهی؛ مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین:

آموزش شوراهای اسلامی پیش نیاز مدیریت است.

شوراهای اسلامی روستاها باید پیش از تصدی مدیریت روستایی و شروع بکار، با شرح وظایف خود و نیز قوانین و مقررات حوزه کاری خویش آشنایی کافی داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

کریم حبیبی انبوهی که در جمع منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی روستاهای بخش رامند و در دوره آموزش شوراهای مذکور در سخن می گفت با بیان مطالب فوق افزود: عدم آشنایی شوراهای اسلامی با دانش مرتبط با حوزه کاری خود مشکلاتی را در اداره روستا و نیز تصویب مصوبات مغایر با قوانین موضوعه فراهم خواهد آورد و لذا کلیه شوراها ملزم هستند پیش از شروع بکار از کلیه قوانین مرتبط با وظایف خود مطلع شوند.
وی افزود: در همین راستا دفتر امور روستایی استانداری قزوین ضمن برگزاری این دوره ضروری‌ترین مطالب مورد نیاز اعضای شوراها را برای آنان بازگو خواهد کرد.
حبیبی ادامه داد: علاوه بر ضرورت آشنایی اعضای شوراهای اسلامی با مسئولیت و وظایف خود، شوراها باید بدانند که شورا یک مدیریت مشارکتی و مهم از آموزه های دینی و قرآنی شریف است و لذا باید قواعد مدیریت شورایی و مشارکتی که همانا احترام به خرد جمعی و تصمیم گیری بر اساس رای و نظر اکثریت هستند پایبند باشند و در این راستا سیره و سلوک معصومین (علیه السلام) بهترین اسوه و الگو می‌باشد.
مدیرکل دفتر امور روستایی با اشاره به جایگاه شورا در مدیریت اجرایی کشور گفت: شوراها بر اساس بند    « د » ماده 68 قانون شوراهای اسلامی روستا وظیفه تبیین برنامه‌ها و سیاستهای دولت در روستاها را بر عهده دارند و با مدیران مرتبط حسن تعامل را برقرار نمایند و هماهنگی لازم را با مدیران بخش و شهرستان برای شهرستان برای اداره امور روستا معمول دارند.