رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مانور دور میزی زلزله (ساعت صفر) برای اولین بار در سطح استان قزوین برگزار شد


24 تير, 1396 - 12:55 -- عابدی
فرخ زاد معاون استاندار:

مانور دور میزی زلزله (ساعت صفر) برای اولین بار در سطح استان قزوین برگزار شد

فرخ زاد معاون استاندار قزوین از برگزاری مانور دور میزی زلزله(ساعت صفر) با قدرت 3/6 ریشتری در منطقه بکندی کوهین برای اولین بار در استان قزوین خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد در مانور دور میزی زلزله ی 3/6 ریشتری منطقه بکندی کوهین که در سالن جلسات مدیریت بحران استان برگزار شد بیان داشت: زلزله 3/6 ریشتری در منطقه بکندی در ۴۰ کیلومتری قزوین پیش بینی و برگزار شد که در دو سال گذشته بی نظیر بود و تا کنون نمونه ای به این شکل نداشته ایم.
وی افزود: در این مانور همه دستگاه‌ها به غیر از یک دستگاه حضور داشتند و برخی از مدیران نیز شخصا" در استان حضور نداشتند که معاونین آنها در مانور شرکت کردند و این موضوع باید بررسی و رسیدگی شود.
معاون امور عمرانی استانداری قزوین با اشاره به لزوم آمادگی فرمانداران در سطح مناطق در موقعیت های بحرانی اظهار داشت: از اهداف برگزاری این مانور هماهنگی جهت استفاده از تکنولوژی های نوین می باشد به گونه ای که نرم افزارهایی داشته باشیم که میزان توانمندی دستگاه‌ها و آمادگی و تجهیزات آنها را به صورت آنلاین بررسی کند.
فرخ اد تصریح کرد: در این حوزه باید از توانمندی و تجهیزات بخش خصوصی در کنار توانمندیهای بخش دولتی استفاده شود.
وی گفت: بررسی نقاط ضعف و چاره اندیشی برای اصلاح و ترمیم این ضعف ها از مهمترین اهداف برگزاری این مانور بود که باید در دستور کار قرار بگیرد.