رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

حوزه مدیریت بحران جای غفلت و کوتاهی نیست


24 تير, 1396 - 13:33 -- عابدی
استاندار قزوین:

حوزه مدیریت بحران جای غفلت و کوتاهی نیست

استاندار قزوین گفت: حوزه مدیریت بحران حوزه حساس و مهم و اثرگذاری است که جای هیچ گونه غفلت و کوتاهی در آن نیست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 فریدون همتی در جلسه برگزاری مانور دور میزی زلزله که با حضور اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برگزار شد در سخنانی بیان داشت:از وظایف ما داشتن آمادگی برای مدیریت و مقابله با هرگونه بحران در استان است و در این زمینه باید تمامی دستگاه‌ها در زمان حادثه آمادگی لازم را داشته باشند.
 وی در ادامه بیان کرد: در مرحله اول باید پیشگیری را جدی بگیریم و تمام اقدامات ، آمادگی ها و وظایف لازمه  در بخش های مختلف از قبیل درمان،اسکان ،تغذیه ،امنیت و.... به درستی انجام شود.
استاندار قزوین با تاکید بر ضرورت و اهمیت توجه به پیشگیری خاطر نشان کرد: انتظار می رود مدیران آمادگی و دغدغه لازم را در این خصوص داشته باشند.
همتی گفت: آموزش های عمومی درخصوص نحوه به کارگیری امکانات و شیوه مشارکت های مردم در مواقع بحرانی امری ضروری است.
وی گفت: در استان قزوین نیازمند یک بانک اطلاعاتی کامل از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری و نحوه و چگونگی استقرار این امکانات در مناطق و نواحی مختلف جغرافیایی هستیم تا در زمان لازم این حوادث  به گونه ای سازماندهی شود که بتوان در کوتاه ترین زمان به نقطه مورد نظرو مطلوب خود برسیم.
 استاندار در ادامه تاکید کرد: درزمینه  مدیریت بحران باید بسیار جدی بود و جای هیچگونه غفلت و کوتاهی در این زمینه وجود ندارد.
وی تصریح کرد: باید به عنوان مسئول آمادگی و قابلیت مدیریت بحران را داشته باشیم و در همین راستا لازم است  فرمانداران و بخشداران به حضور و سکونت مدیران خود در مناطق نظارت کافی داشته باشند.
همتی با بیان اینکه" ارزیابی از میزان آمادگی دستگاه ها در ساعات و روزهای مختلف انجام خواهد شد" عنوان کرد:استفاده از تکنولوژی، دانش و تجهیزات نوین در زمینه مقابله با بحران امری حیاتی است و حضور به موقع و داشتن سرعت عمل از مهمترین مقولاتی است که باید بدان پرداخته شود.
استاندار در ادامه به نقش و جایگاه رسانه‌ها و اطلاع‌رسانی در مدیریت بحران اشاره و گفت: رسانه های جمعی بویژه صدا و سیما در زمان بحران نقش بزرگی را ایفا میکند که لازم است با اطلاع رسانی درست و دقیق، آرامش و امنیت روانی مردم را در مواقع بحران حفظ کند.
همتی افزود: به مدیرانی که به هر دلیلی نتوانستند در این مانور شرکت کنند باید تذکر داده شود .
وی اظهار داشت: هر چقدر آمادگی لازم را داشته باشیم از هزینه ها و خسارت ها کاهش خواهد شد و برای تحقق این هدف لازم است مدیران به شکل ۲۴ ساعته باید در آمادگی به سر ببرند.