رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رسیدگی سریع به مشکلات محله های محروم قزوین در دستور کار باشد


24 تير, 1396 - 14:42 -- عابدی
معاون عمرانی استاندار:

رسیدگی سریع به مشکلات محله های محروم قزوین در دستور کار باشد

معاون عمرانی استاندار گفت: رسیدگی سریع و حل مشکلات مناطق کم برخوردارو محروم قزوین، باید مورد توجه جدی مدیران دستگاه های اجرائی قرار گیرد تا شاهد توسعه متوازن خدمات شهری در سطح استان باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"علی فرخزاد" معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در نشست پیگیری مشکلات محله راه آهن قزوین اظهار داشت: پیگیری و حل مشکلات مردم به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار از اهمیت زیادی برخوردار است و باید مورد توجه مدیران دستگاه های اجرائی به خصوص دستگاه های خدمات رسان قرار گیرد.
وی در ادامه به اجرایی شدن طرح TOD در آینده ای نزدیک در قزوین اشاره کرد و افزود : در همین راستا و با توجه به ظرفیت‌های بسیار زیاد موجود در شهر و استان قزوین، طرح توسعه مبتنی بر حمل‌ونقل (TOD) به عنوان اولین شهر در قزوین اجرایی خواهد شد.
وی افزود: باید با همکاری هم شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که شرایط برای ایجاد این سیستم به شکل مناسب و کاربردی فراهم شود.
فرخزاد در ادامه به خاطر نشان کرد: ما با اجرای این طرح در پی توسعه شهر قزوین از منظر اجتماعی، فرهنگی و به ویژه گسترش ظرفیت‌های گردشگری در استان هستیم.
معاون عمرانی استاندار به موضوع بازآفرینی شهری اشاره و خاطر نشان کرد : بازآفرینی شهری نگرش و اقداماتی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهری و هدف عملیات است که در نهایت به یک پیشرفت پایداری اقتصادی، کالبدی، اجتماعی و محیطی خواهد انجامید.
وی همچنین به مکان نامناسب مرکز آموزشی درمانی 22 بهمن که مختص بیماران روانی می باشد اشاره کرد و گفت : بعلت نامناسب بودن مکان این مرکز آموزشی به زودی با اعتبارات دولتی لازم و با کمک خیرین به مکان مناسبی منتقل خواهد شد  .
"رضا گروسی"سرپرست دفترامور شهری و شوراهای استانداری گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست اقدام را در این جلسه ارائه کرد و افزود:احداث بوستان بانوان، حل مشکل روشنایی، اصلاح، مرمت و بازسازی پل زیرگذر، نظارت بر حفاری ها، بررسی جهت افزایش فعالیت تنها داروخانه محله، نصب چراغ های ال ای دی و تعویض چراغ های فعلی حد فاصل پل تا ایستگاه راه آهن، شست و شوی مکررسطل های زباله و دریچه های عبور فاضلاب منطقه، آغاز عملیات اجرایی فرهنگ سرای پارک رز، نصب چمن مصنوعی فضای مصلا از مصوبات این جلسه بود قسمت عمده ای از این مسائل حل شده و قسمت کمی از مسائل هم در مدت تعیین شده در محله راه آهن اجرایی خواهد شد.
وی در پایان جلسه گفت: اقدام های انجام شده در راستای رفع مشکلات این منطقه را در آینده ای نزدیک در مسجد جوادالائمه محله راه آهن قزوین به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
راه آهن یکی از محلات قدیمی شهر قزوین به شمار می رود که در جنوبی ترین نقطه آن قرار دارد.