رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تقاضای تأسیس 4 سازمان مردم نهاد بررسی شد


24 تير, 1396 - 19:46 -- خبر
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری :

تقاضای تأسیس 4 سازمان مردم نهاد بررسی شد

درخواست تأسیس و فعالیت 4 سازمان مردم نهاد در استان بررسی و جهت رأی گیری و کسب مجوز فعالیت در دستور کار جلسه آتی هیات نظارت استان قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام" با اعلام این خبر افزود: تقاضای تأسیس 4 تشکل غیردولتی بررسی و جهت طرح موضوع در جلسه هیأت نظارت استان آماده شد. وی گفت: طی روز چهارشنبه مورخ 21 تیر ماه سال جاری پرونده 4 سازمان مردم نهاد در شرف تأسیس با حضور اعضاء مؤسس آنها در محل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی بررسی و صلاحیت و توانمندی افراد احصاء شد. عناوین و موضوعات فعالیت این تشکل ها به شرح زیر است:

* انجمن معماران سبز با موضوع ترویج معماری ایرانی اسلامی و حفاظت از محیط زیست

* مؤسسه سفیران سلامت روان با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی و مبارزه با اعتیاد

* کانون آموزشهای فرهنگی، توانمندسازی و آگاهی بخش (آفتاب) با موضوع حمایت از حقوق کودکان و خانواده

* مؤسسه شهید حمید سیاهکالی مرادی با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

دبیر هیأت نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان بیان داشت: پرونده های متقاضیان پس از طی فرآیندهای مربوطه در دبیرخانه هیأت نظارت استان به منظور طرح و تصمیم گیری در دستور کار جلسه هیأت نظارت استان قرار خواهد گرفت.

وی یادآور شد: در این جلسات با مؤسسین تشکل ها مصاحبه و اهداف و برنامه های متقاضیان تأسیس سمن احصاء شد. همچنین نقاط آسیب و مشکلات پیش روی تشکل ها مانند: ورود به موضوعات سیاسی، انتفاعی، وابستگی به دولتها، فقدان برنامه ریزی، قائم به فرد بودن و... نیز به آنان گوشزد شد.

ایشان یادآور شد: دولت تدبیر و امید با ایجاد فضای باز اجتماعی و فرهنگی به دنبال مشارکت بیشتر مردم در این عرصه ها بوده و استقبال مردم از تأسیس و فعالیت در چهارچوب سازمان های مردم نهاد نشان دهنده آن است که دولت یازدهم توانسته گامی مهم در راستای سیاست های توسعه ای نظام مقدس جمهوری اسلامی و وعده های رئیس جمهور محترم بردارد. 

بیدخام در پایان خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد فوق پس از تأیید هیأت نظارت استان تأسیس و فعالیت خواهند کرد.