رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بیش از 95% اعتبارات دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می‌شود.


25 تير, 1396 - 08:05 -- عابدی
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین:

بیش از 95% اعتبارات دهیاری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می‌شود.

از مجموع منابع درآمدی پیش بینی شده در اساسنامه دهیاریها ،بیش از 95 درصد از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می شودو عوارض صدور پروانه ،بهای خدمات و مشارکت مردم بترتیب در ردیفهای بعدی قرار دارند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 کریم حبیبی انبوهی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها با بیان این مطلب افزود: این مبلغ از زمان تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده در استان قزوین افزون بر 200 میلیارد تومان بوده که حدود 180 میلیارد تومان آن در 4 سال اخیر تخصیص یافته و از قبل آن بیش از 2500 پروژه در زمینه اجرای طرح هادی روستایی، پروژه‌های عام المنفعه از قبیل کمک به اجرای پروژه‌های آب شرب روستایی، تامین آب کشاورزی، راهسازی و ... بوده است. وی افزود : اگر مالیات بر ارزش افزوده نبود این همه خدمات که از این محل به روستائیان ارائه شده و از این همه تحولات در روستاها خبری نبود. به عبارت ساده تر اگر مالیات بر ارزش افزوده نباشد 530 دهیاری استان و بیش از 33 هزار دهیاری‌ها کشور که حیاتشان به این اعتبارات پیوند خورده است تعطیل خواهند شد و یا عملا دستشان بسته خواهد ماند مگر اینکه منابع دیگری برای جایگزینی پیش بینی شود.
وی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری بنام سال اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل ، افزود :مدیران محترم روستاها یعنی شوراهای اسلامی و دهیاران؛ باید به نحوی برای مدیریت هزینه این اعتبارات برنامه ریزی کنند که بخشی از آن در جهت تحقق و امتثال امر تحقق مقام معظم رهبری برای اجرای طرح‌های اقتصادی در روستاها سوق داده شود که هم به تامین مالی و درآمدی پایدار برای دهیاری ها بیانجامد و هم کمکی به رشد و توسعه و ایجاد اشتغال در روستاها شود.