رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

روند پرداخت تسهیلات بانکی در استان ،رضایت بخش نیست


25 تير, 1396 - 09:54 -- واحد خبر اداره ...
استاندار قزوین انتتقاد کرد:

روند پرداخت تسهیلات بانکی در استان ،رضایت بخش نیست

استاندار تصریح کرد: متاسفانه با توجه به ثبت نام های صورت گرفته امسال توسط واحدهای تولیدی در سامانه بهین یاب برای دریافت تسهیلات، تاکنون هیچ خروجی در حوزه پرداخت ها صورت نگرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"فریدون همتی" در نشست شورای هماهنگی بانک های استان قزوین،افزود: سال گذشته در حوزه ثبت نام و پرداخت تسهیلات بهین یاب تجربه خوبی را پشت سر گذاشتیم و انتظار داشتیم امسال برای دومین مرتبه نیز با عملکرد قابل قبولی روبرو باشیم اما متاسفانه این مهم با گذشت چهار ماه از سال محقق نشده است.
وی با اشاره به اینکه تنها ارائه آمار ثبت نام واحدهای تولیدی در سامانه بهین یاب نمی تواند برای ما کارنامه قابل قبولی باشد،ادامه داد: ثبت نام متقاضیان، چه در حوزه صنعت و چه در بخش کشاورزی برای ما مهم نیست بلکه روند پرداخت ها و تکمیل مدارک متقاضیان هنگام بررسی آنها در کارگروه ها به شکلی که برای متقاضیان با مراجعه به بانک مشکلی نیاید از اهمیت برخوردار است.
همتی اضافه کرد: گرفتن وثیقه از متقاضیان برای دریافت وام یک قانون است و میزان ارزش گذاری بر روی آن نیز از جمله وظایف بانک های عامل است و از این رو هیچ انتقادی بر روی این مساله نباید صورت پذیرد.
استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سال های اخیر حرکت های خوبی در توسعه و آبادانی این استان صورت گرفته است که باید تداوم یابد، یادآور شد: با توجه به قول سرمایه گذاری 10هزار میلیارد ریالی از سوی بنیاد برکت در استان طی سال جاری و ایجاد طرح توسعه مبتنی بر حمل‌ و نقل (TOD) در قزوین، نگاه ما برای جذب منابع و استفاده از آنها برای توسعه قزوین، تنها نباید معطوف به منابع بانکی باشد بلکه این نگاه بایدبه منابع مردمی، بنگاه های اقتصادی و سرمایه گذاران نیز تعمیم داده شود.
همتی در ادامه وجود تونل بادی در قزوین را سرمایه ای عظیم در حوزه تامین انرژی های پاک دانست و گفت: ما باید به سرعت ساز و کارهای مورد نیاز در این بخش را تامین کنیم زیرا اولویت ما بهره مندی از ظرفیت و استعدادهای موجود در استان است تا در آینده بتوانیم از منافع آن در جهت مردم منطقه بهره مند شویم و این همان اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری نیز هست.
وی اضافه کرد: خوشبختانه طی کمتر از 2 سال گذشته با تلاش های صورت گرفته در حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری و با ایجاد 22 هزار فرصت شغلی در سال 95 توانستیم نرخ بیکاری استان را از 12.6 به 10.9 برسانیم و امیدواریم با تمرکزی که امسال برای راه اندازی 571 واحد نیمه تکمیل و دارای پیشرفت 60 درصد فیزیکی به بالا داریم و نیز با کمک بانک ها، مردم و بنگاه های خصوصی زمینه افزایش تولید و اشتغال را در استان بیش از گذشته فراهم آوریم.
وی  گفت:رویکرد استان قزوین در سال جاری حمایت تمام قد از سرمایه گذاران صنعت گردشگری و پروژه های در حال احداث این حوزه است.
استاندار بیان داشت: تبدیل بناهای تاریخی به مراکز اقامتی و گردشگری از اولویت های استان برای حمایت از سرمایه گذاران و حفظ و احیای بناهای تاریخی است.
همتی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بالای گردشگری استان گفت: مجموعه آبگرم یله گنبد ظرفیت خوبی برای جذب گردشگردارد که باید با مشارکت مردم منطقه و همکاری بانک ها و بخش خصوصی زمینه تجهیز  و توسعه این مجموعه فراهم شود.
وی همچنین به ظرفیت آب شاهرود درالموت هم گریزی زد و گفت: قزوین ظرفیت تولید ١٠ هزار تن ماهی در مسیر شاهرود را  دارد  که باید با مشارکت اتحادیه آبزی پروری این ظرفیت توسعه یابد.
استاندار قزوین در پایان با تقدیر از عملکرد برخی بانک های استان طی سال گذشته مبنی بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان رونق تولید در استان، از مدیران شعب بانک ها خواست از این پس حضور فیزیکی مستمری در نشست شورای هماهنگی های بانک ها داشته باشند.