رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه پایدار روستایی در سایه توجه به تولید و اشتغال ایجاد می شود


25 تير, 1396 - 13:34 -- علیرضایی
معاون عمرانی استانداری قزوین:

توسعه پایدار روستایی در سایه توجه به تولید و اشتغال ایجاد می شود

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: توجه به تولید و اشتغال و اجرای طرح های اقتصادی می تواند به توسعه پایدار روستایی و کاهش مهاجرت منجر شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 علی فرخزاد در جلسه آموزشی منتخبان جدید شوراهای روستایی بخش مرکزی که در فرمانداری قزوین برگزار شداظهارداشت:در چند سال اخیر اعتبارات خوبی برای روستاها اختصاص یافته و مناطق کمتر توسعه یافته از خدمات دولت نیز برخوردار شده اند.
وی بیان کرد: اعتبارات این دوره از دودوره گذشته نیز بیشتر است که نشان می دهد دولت در رفع محرومیت جدی است و انتظار داریم با تلاش شوراها بتوانیم کارهای عمرانی خوبی در روستاها انجام دهیم.
فرخزاد تصریح کرد:در برنامه ششم در کنار اعتبارات عمرانی منابع مالی خوبی ازمحل ارزش افزوده به روستاها اختصاص یافته که عمران مناطق را تسریع می کند.
معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: اگر هزینه زیادی در روستاها انجام شود اما معیشت روستاییان مورد توجه قرار نگیرد نمی توان به توسعه پایدار روستایی امیدوار بود و مهاجرت شکل خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: باید اشتغال روستایی در اولویت همه برنامه ها باشد تا سایر برنامه ها نتیجه بخش باشد که در این زمینه نیازمند تغییر نگرش مردم و مسئولان هستیم.
فرخزاد اضافه کرد: کارآفرینی در روستاها ضروری است و باید با کمک شوراها و شناسایی ظرفیتهای کارآفرینی و اشتغال را در مناطق محروم شکوفا کنیم.
وی گفت: در هر روستا مزیت های نسبی وجود دارد و قابلیت های کشاورزی، گردشگری، طبیعی و مذهبی می تواند به اشتغال و کارآفرینی منجر شود که از این مسائل نباید غفلت کرد.
معاون عمرانی استانداری قزوین اظهارداشت:برخی سرمایه داران علاقمندند در زادگاه خود سرمایه گذاری کنند و ما نیز آمادگی داریم در این زمینه همکاری لازم را انجام دهیم.
وی اضافه کرد: گردشگری روستایی از استعدادهای مغفول مانده در مناطق دورافتاده است که شوراهای جدید می توانند در این زمینه فعالتر عمل کنند.
فرخزاد بیان کرد: کار جمعی و گروهی و حفظ وحدت بین اعضا شورا رمز موفقیت در امور است و اگر بتوانیم در کنار دیدگاههای مختلف دنبال برنامه های واحد برای توسعه روستا باشیم به نتایج ارزشمندی خواهیم رسید.