رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

سایت بانوان توانمند قزوینی رونمایی می‌شود


25 تير, 1396 - 17:18 -- علیرضایی
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین:

سایت بانوان توانمند قزوینی رونمایی می‌شود

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین گفت: امروز سایت بانوان توانمند استان قزوین با حضور استاندار رونمایی می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اعضای قدیم و جدید شورای اسلامی شهر و بانوان نخبه استان در سالن جلسات استاندار قزوین برگزار شد، اظهار داشت: حفظ حجاب زیبنده زن ایرانی است اما نمی‌توان لزوم رعایت عفاف و حجاب را از سوی مردان نفی کرد چراکه این امر موضوعی است که باید از سوی زنان و مردان رعایت شود.
وی گفت: در هفته عفاف و حجاب هیچ‌گونه جلسه‌ای برای مردان برگزار نمی‌شود و عمده برنامه‌های این هفته مختص بانوان است و این موضوعی بوده که باید مورد بررسی قرار گیرد.
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین بیان کرد: عفاف و حجاب موضوعی است که باید از خانواده شکل گیرد و بانوان به موازات تربیت دختران پسران را هم در این مسیر تربیت کنند.
بیدخام عنوان کرد: تلاش‌های جدی در زمینه ترویج عفاف و حجاب انجام شده و در حال حاضر از بین 40 میلیون بانو که 25 درصد آن‌ها در سن رشد هستند، 95 درصد بانوان محجبه و پنج درصد حجاب مغایر با شئونات اسلامی دارند.
این مسؤول تشریح کرد: رعایت عفاف و حجاب موجب تقویت ارکان خانواده شده و از نظر اجتماعی امنیت افراد را در فضای بیرون از خانه و محیط کار و فعالیت اجتماعی فراهم می‌کند.
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین مطرح کرد: بانوان در تمام عرصه‌های پیش از انقلاب و پس از انقلاب حضور فعال داشته و در دولت دوازدهم با توجه به ظرفیت‌های این قشر، فعالیت بانوان بسیار چشمگیر بوده است؛ بی‌توجهی به ظرفیت بانوان در واقع نادیده گرفتن نیمی از جامعه است.
بیدخام خاطرنشان کرد: 60 درصد جمعیت دانشگاهی کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و اگر بانوان در تمام عرصه‌های جامعه ورود یابند، سلامت اجتماعی در کشور پایه‌گذاری می‌شود.
وی اذعان کرد: در زمینه فرهنگ‌سازی استفاده از پوشش اسلامی ایرانی، نمایشگاه مد و لباس در استان قزوین برگزار و با استقبال بسیار خوبی مواجه شد که همین امر اشتیاق بانوان را در استفاده از پوشش اسلامی ایرانی نمایان می‌سازد.
مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین ادامه داد: امروز سایت بانوان توانمند استان قزوین با حضور استاندار رونمایی می‌شود؛ این سایت با همکاری شهرداری قزوین در زمینه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری طراحی شده و افرادی که در زمینه‌های مختلف اجتماعی، صنایع دستی و غیره توانمند هستند، می‌توانند در این سایت ثبت‌نام کرده و مورد حمایت قرار گیرند.