رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نقش زنان در سعادت و سقوط جامعه بیش از مردان است


25 تير, 1396 - 17:25 -- علیرضایی
استاندار قزوین:

نقش زنان در سعادت و سقوط جامعه بیش از مردان است

جهت گیری و دغدغه برای استفاده بیشتر از توان و ظرفیت بانوان در عرصه های مدیریتی وجود دارد
استاندار قزوین گفت:نقش زنان در سعادت و سقوط جامعه بیش از مردان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

فریدون همتی در جلسه نشست مشاورین بانوان دستگتاه ها که به مناسبت هفته حجاب و عفاف در استانداری برگزار شد بیان داشت: بانوان همواره در طول تاریخ در مقابل هجمه ها و فشارهای فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی ایستادگی و مقاومت و پایداری از خود نشان داده اند و با روحیه انقلابی از عفاف و حجاب صیانت و پاسداری کرده  اند.
وی افزود:هرجامعه ای از ارزش ها،هنجارها و اصول فرهنگی خاصی برخوردار است که نسبت به حفظ آنها تعصب  دارد و در جامعه اسلامی ما  صیانت از حجاب و عفاف از این مقوله است که نباید با نگاه سیاسی و جناحی به آن نگریسته شود.
استاندار با اشاره به نقش و جایگاه خانواده در تربیت فرزندان و اصلاح رفتارهای فرهنگی و اجتماعی تصریح کرد: نقش زنان در تربیت اجتماعی فرزندان بیش از مردان است و پشتوانه هر مرد موفقی یک زن بزرگ است و سعادت و شقاوت و صعود و سقوط هرجامعه ای در درجه اول به نقش اثرگذار زنان برمی گردد.
همتی با بیان اینکه"در برخورد با موضوع عفاف و حجاب از بدعت و تحجر باید دوری کرد." اظهارکرد:اموز زنان در تمامی مراکز اقتصادی،علمی و فرهنگی حضور فعال و اثرگذاری دارند و بار مسئولیت اجتماعی را در کنار فعالیت های خانوادگی به دوش می کشند.
وی گفت:جامعه خوب و صالح محصول نقش و فعالیت زنان هر جامعه ای است و اگر جامعه ای به ورطه سقوط و انحطاط کشیده شد نقش اول را در این خصوص باید به بانوان داد.
استاندار بر انجام فعالیت عمومی و مسئولانه همه اقشار و گروه ها و دستگاه ها در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاکید و بیان داشت: با برخوردهای خشن و پلیسی نمی توان در ترویج حجاب در جامعه موفق بود و به نتیجه رسید اما از طرف دیگر اشخاص هنجارشکن و خاطی باید پاسخگوی رفتار خود در مقابل قانون باشند.
همتی افزود: رعایت حجاب و عفاف تنها محدود به زنان نیست و این تفکر اشتباه باید اصلاح شود.
وی اظهار کرد: زنان در عرصه های مدیریتی همپای مردان حضور فعال دارند و در طی این مدت توان و استعداد و ظرفیت خود را به خوبی نشان داده اند.
استاندار بیان کرد: در جایی که زنان احساس خستگی و مشقت نکنند باید از ظرفیت زنان در عرصه های مدیریتی استفاده کرد  و  در مدیریت استان نیز این جهت گیری و دغدغه برای استفاده بیشتر از توان و ظرفیت بانوان در عرصه های مدیریتی وجود دارد