رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح ملی پایگاه نشانی ملی مکان مرجع (G-naf) نیازمند یاری همه دستگاه های اجرایی استان


25 تير, 1396 - 21:18 -- عابدی
معاون اقتصادی استاندار تاکید کرد :

طرح ملی پایگاه نشانی ملی مکان مرجع (G-naf) نیازمند یاری همه دستگاه های اجرایی استان

معاون اقتصادی استاندار گفت:همه دستگاه های اجرایی در جهت پیشبرد امور در زمینه طرح پایگاه نشانی ملی مکان مرجع (G-naf) هر اطلاعاتی که دارند دراختیار سایر دستگاه ها قرار دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار درجلسه کارگروه نظام آدرس‌دهی مشترک ملی مکانی(GNAF) اظهار داشت : پایگاه نشانی ملی مکان مرجع (G-naf) یکی از طرح های مهم دولت الکترونیک و یک طرح ملی می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به توفیقات خوبی که در زمینه GNAF در استان محقق شده است افزود : باید روز به روز به استاندارد نهایی نزدیک شویم و از دنیا عقب نمانیم و به دنبال استاندارد سازی باشیم که باعث آرامش و تسریع سازی روانسازی کارها می شود.
حبیبی تصریح کرد :کارگروه ملی نشانی استاندارد ملی مکانی محور (GNAF) به عنوان یکی از طرح های اولویت دار اقتصاد مقاومتی در کشوربه صورت همزمان با کارگروه های استانی در راستای تشریح طرح و الزامات قانونی دستگاههای اجرایی و میزان پیشرفت و راهکارهای مناسب برای تسریع در روند اجرایی دنبال می شود.
حبیبی این طرح را امکان برقراری ارتباط بین پایگاههای اطلاعاتی  مختلف موجود در کشور ، امکان استفاده وسیع تر از اطلاعات مکانی و مدیریت بر روی داده هاو خدمات ، تبادل اطلاعات در حوزه های مختلف کشور ، کاهش هزینه های نهاد ها در ارائه خدمات و همچنین ترویج فرهنگ استفاده از آدرس استاندارد ملی در میان شهروندان دانست .
وی، با بیان اینکه تلاش مجموعه دولت در ایجاد طرح، رسیدن به یک هدف بزرگ و واحد است، تصریح کرد: همکاری و مساعدت دستگاهها و نهادهای اجرائی استان در این طرح در نهایت اثرات خوبی در روند ارائه خدمات مطلوب تر هر دستگاه به دنبال خواهد داشت.
این مسئول ، مشارکت و هماهنگی دستگاههای ذی ریط به منظور به اشتراک گذاشتن اطلاعات مورد نیاز این طرح را مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه این پروژه زیرساختی و ملی است، لازم است با همدلی و وحدت رویه در انجام وظایف محوله اقدام کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش در انجام وظایف افزود: با تغییر نگرش در ما، کمبود اعتبار یا نیروی انسانی نمی تواند خللی در ارائه خدمات ایجاد کند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه راه اندازی سامانه مذکور، عموم مردم و دستگاههای اجرائی را منتفع خواهد کرد،افزود: در اجرای طرح در نقاط شهری، ضمن بررسی جوانب امر، در ابتدا نقاطی به صورت پایلوت انتخاب شده و اجرای طرح آغاز شود و در مناطق روستایی نیز از ظرفیت و اطلاعات بخشداری ها و دهیاران نیز استفاده شود.