رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عزم جدی دستگاه های اجرایی در پیشگیری و کنترل شیوع آنفولانزای پرندگان


26 تير, 1396 - 15:52 -- عابدی
مدیر کل پدافند غیرعامل استان:

عزم جدی دستگاه های اجرایی در پیشگیری و کنترل شیوع آنفولانزای پرندگان

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری قزوین گفت:همه دستگاه های اجرایی، انتظامی و بهداشتی می بایست در پیشگیری از این بیماری با اداره کل دامپزشکی استان همکاری کنند و در این خصوص نظارت و پیگیری داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"محمد افشار" مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری در جلسه قرارگاه پدافند زیستی با اشاره به اهمیت توجه به بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سطح استان اظهار داشت: نظارت ,کنترل ,مدیریت و تجمیع مراکز خرید و فروش پرندگان در حاشیه شهر یکی از راهها برای کنترل فعالیت فروشندگان و نیز بیمارهای طیور است.

وی افزود : یکی از مراکز انتقال و شیوع  ویروس آنفلوانزای فوق حاد در استان قزوین  بازار سنتی معاملات طیور و نابسامانی های این بازار می باشد.

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری قزوین گفت: با توجه به بیماری های پرندگان و اهمیت این موضوع، انتقال بازار خرید و فروش پرندگان از بازار سنتی قزوین به محل مناسب و کارشناسی شده ضروری به نظر می رسد.

افشار بیان کرد :نیاز است تا هر چه سریع تر نسبت به جابه جایی و ساماندهی بازار معاملات طیور در استان اقدام لازم انجام گیرد.

افشار به تعامل و همکاری مجموعه دستگاه های مرتبط اشاره کرد و افزود : امکان کنترل و پایش کانونهای آلوده از جمله بازار سنتی قزوین وجود دارد و اقداماتی در این زمینه انجام خواهد شد.

شایان ذکر است بواسطه قرارگیری بازار مذکور در مجاورت اصناف غذایی و همچنین آلودگی و غیر بهداشتی بودن مراکز خرید و فروش و سایر عوامل غیر بهداشتی این مکان میتواند تهدید بالقوه ای جهت شیوع و گسترش ویروس تلقی گردد.