رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قیمت گوشت مرغ در قزوین کاهش می یابد


26 تير, 1396 - 18:27 -- m.akhondi6558_945
معاون اقتصادی استاندار خبر داد :

قیمت گوشت مرغ در قزوین کاهش می یابد

عرضه مرغ منجمد در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف تا زمان کاهش محسوس قیمت مرغ گرم ادامه خواهد یافت
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین از کاهش قیمت گوشت مرغ در قزوین طی روزهای آینده خبر داد و گفت : بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار استان و با هدف کنترل روند افزایشی قیمت مرغ در بازار ، مرغ منجمد با قیمت هر کیلو گرم 5700 تومان در بازار عرضه می شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان ، افزود : مرغ منجمد قزوین به لحاظ مدت زمان ذخیره سازی و کیفیت بسته بندی ، تفاوت زیادی با مرغ گرم ندارد و مورد استقبال خانواده های قزوینی می باشد و عرضه آن در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف تا زمان کاهش محسوس قیمت مرغ گرم ادامه خواهد یافت . 

وی اضافه کرد : مراکز عرضه گوشت ، فروشگاه های بزرگ و تعاونی های مصرف به هراندازه که نیاز داشته باشند مرغ منجمد ذخیره سازی شده و با مراجعه به اداره پشتیبانی امور دام استان می توانند نسبت به تهیه و عرضه مرغ منجمد اقدام کنند . 

حبیبی در ادامه این نشست از خرید بیش از 190 هزار تن گندم از زمان آغاز خرید تضمینی گندم تاکنون در استان خبر داد و گفت : این مقدار گندم در 32 مرکز و در آرامش کامل و بدون هرگونه وقفه در خرید و معطلی برای کشاورازان انجام شده است . 

معاون اقتصادی استاندار توضیح داد : طبق دستور العمل ، 50 درصد بهای گندم خریداری شده بصورت نقد پرداخت می شود که عملیات پرداخت نقدی از دهم تیرماه آغاز شده است . 

وی درخصوص خرید تضمینی محصول جو نیز گفت : تاکنون بیش از 11 هزار تن جو از کشاورزان و از طریق بورس خریداری شده که تمام مبالغ مشخص شده برای خرید تضمینی بطور کامل به کشاورزان پرداخت شده است . 

حبیبی با تقدیر از تلاش های مجموعه جهاد کشاورزی استان ، امور پشتیبانی دام ، شرکت غله و خدمات بازرگانی ، تعاون روستایی ، واحدهای نظارتی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، حمل و نقل جاده ای و همچنین بانک کشارورزی در برنامه ریزی و اجرای خرید محصولات زارعی امسال ، تأکید کرد : خوشبختانه امسال آرامش در خرید این محصولات برقرار بود و دیگر مثل سال های گذشته شاهد صف های طولانی و گرفتاری کشاورزان نبودیم .