رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رصد مسائل اجتماعی یک وظیفه مهم است که به عنوان یک تکلیف باید به آن پرداخت .


2 مرداد, 1396 - 01:50 -- خبر
بیدخام :

رصد مسائل اجتماعی یک وظیفه مهم است که به عنوان یک تکلیف باید به آن پرداخت .

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در جلسه طرح تقسیم کار ملی کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی با محوریت بررسی نحوه عملکرد ادارات مشمول طرح ، ضمن ارائه گزارش مبسوطی از نحوه اجرای طرح تقسیم کار ملی در استان گفت : رصد مسائل اجتماعی یک وظیفه مهم است که به عنوان یک تکلیف باید به آن پرداخت .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام با اشاره به اینکه اهتمام دولت تدبیر و امید  در رصد مسائل اجتماعی قابل تقدیر است افزود : رصد مسائل اجتماعی یک وظیفه مهم است که به عنوان یک تکلیف باید به آن پرداخت .

وی  با اشاره به برگزاری تشکیل جلسه هیات اندیشه ورز ،  احیاء اتاق فکر را از ضروریات مدیریت آسیب های اجتماعی برشمرد و خواستار هم افزایی دستگاه ها در حل آسیب های اجتماعی شد.

بیدخام خاطرنشان کرد  ضرورت دارد با هم افزایی و مشارکت  تمامی دستگاههای اجرایی و سازمانهای مردم نهاد به کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش مهارتهای زندگی به آحاد مختلف جامعه همت گماشت .

ایشان بیان اینکه هدف  از اجرای این طرح  این است که بتوانیم در راستای ایجاد یک جامعه سالم و اخلاقی گام برداریم ، افزود: پایش مسائل اجتماعی یکی‌از فعالیت‌ها و اقدامات انجام گرفته در دفتر امور اجتماعی است .

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی  با تاکید بر اینکه آسیب های اجتماعی یکی از دغدغه های اصلی جامعه امروزی می باشد یادآور شد : تلاش، همکاری و پیگیری همه جانبه تمامی دستگاههای سطح استان گامی موثر در ارتقای سلامت جامعه می باشد .

 در ادامه این جلسه جناب آقای حاجیان رئیس دبیر خانه شورای اجتماعی کشور طی سخنانی گفت : بعد از برگزاری جلسات با موضوع آسیب های اجتماعی در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی، طرح تقسیم کار ملی در حوزه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در مجموعه وظایف شورای اجتماعی کشور پیش بینی و اجرایی شد.

وی از هماهنگی های بوجود آمده در تمام قوا، جهت حل مسائل اجتماعی ابراز رضایت نموده و رصد و حساسیت دولت یازدهم را در مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی جدی دانسته و افزود: در هیچ دوره این چنین به مسائل اجتماعی توجه نشده است. 

گفتنی است این جلسه با حضور رئیس محترم دبیرخانه شورای اجتماعی کشور جناب آقای محمود حاجیان مطلق ، رئیس محترم امنیت اجتماعی وزارت کشور جناب آقای محسن خوشاره  و مدیران دستگاههای اجرایی مشارکت کننده  این طرح در سالن معاونت سیاسی استانداری برگزار گردید .