رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

استاندارد یورو ۴ متناسب برای شرایط خاص کشور است


17 مرداد, 1396 - 11:50 -- اداره کل روابط ...
معاون رئیس جمهور :

استاندارد یورو ۴ متناسب برای شرایط خاص کشور است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: رونمایی از استاندارد یورو ۴ به علاوه فیلتر دیزل با شرایط خاص کشور به ویژه کلانشهرها متناسب بوده و اقدام بزرگی در زمینه کاهش آلاینده‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معصومه ابتکار صبح امروز در بازدید از شرکت ماموت و تحویل خودروهای سازگار با محیط زیست اظهار داشت: یکی از طرح‌های جدی دولت یازدهم توجه به کاهش آلاینده‌ها و آلودگی‌های زیست محیطی در کلانشهرها بوده که خوشبختانه سیاست‌ها و اقدامات ویژه‌ای در این زمینه انجام شده است.
وی بیان کرد: ارتقاء کیفیت خودروهای سنگین از لحاظ آلودگی زیست محیطی با تلاش مسئولان در دستور کار بوده و ضوابط ویژه این امر در ابعاد مختلف در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: رونمایی از استاندارد یورو 4 به علاوه فیلتر دیزل با شرایط خاص کشور به ویژه کلانشهرها متناسب بوده و اقدام بزرگی در زمینه کاهش آلاینده‌ها به شمار می‌رود.

ابتکار افزود: ما در اجرای درست این استاندارد با توجه به اهمیت موضوع هوا در کلان شهرها بسیار تاکید داریم و امیدواریم این سیستم حتی برای اتوبوس ها و سیستم حمل ونقل عمومی شهری نیز اجرائی شود.
وی ادامه داد: سیستمی که امروز رونمائی شد، همه الزامات تعیین شده را رعایت می کند و امیدواریم بتواند معضل آلودگی هوا توسط خودروهای سنگین را حل و فصل کند.
رئیس سازمان محیط زیست در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از رویکردهای دولت یازدهم کاهش آلودگی هوا در کلان شهرها و محیط های زندگی انسان ها بوده و اقدام های بسیار خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی ادامه داد: سیاست گذاری ها، رعایت استانداردها و ضوابط موجب شده است امروزه بتوانیم کیفیت هوای کلان شهرها را بهتر از گذشته ارزیابی کنیم.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: یکی از گام های موثر در این زمینه افزایش کیفیت خودروهای سنگین و ارتقای استانداردهای مربوط به خروجی های خودروهای سنگین بود که خوشبختانه این کار با اهتمام دولت یازدهم شکل گرفت.
ابتکار افزود:یکی از دیگر گام های مهم در این خصوص از رده خارج کردن خودروهای فرسوده سنگین است که مساله مهمی می باشد و مورد توجه دولت یازدهم قرار گرفت.
معاون رئیس جمهوری ادامه داد: امیدواریم اجرای این طرح را با حمایت های سیستم بانکی و پیگیری های صورت گرفته و ضوابط موجود برای تردد خوردوهای سنگین در کلان شهرها تداوم ببخشیم.
وی در پایان گفت: باید خودروهای سنگین فرسوده را زودتر با یک رویکرد منطقی که هم آسیب اقتصادی به مالکان خودروها وارد نشود و هم استاندارد های محیط زیست رعایت شود از رده خارج کرد.
در مراسمی  با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور و معاون اول رئیس جمهور، فریدون همتی استاندار، سیاوش شمسی پور مدیرکل محیط زیست استان، وجمعی از مسئولین استان، نخستین خودروهای سبز سنگین کشور در شهرک صنعتی کاسپین یک در شهرستان آبیک استان قزوین به بهره‌برداری رسید.
خط تولید کشنده‌های یورو ۴ دوستدار محیط زیست است و در طرح نوسازی ناوگان این واحد تولیدی خودروهای قدیمی از چرخه تولید خارج شده و خط تولید ناوگان جدید که دوستدار محیط زیست است جایگزین می شود.

امسال در این واحد ۵۰۰ دستگاه خودروی کشنده تولید شده و تا پایان سال قرار است سه هزار دستگاه خودروی جدید نوسازی شده و در سال آینده پنج هزار دستگاه تولید و روانه بازار شود.