رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

راه اندازی بازارچه دائمی ویژه بانوان توانمند استان ضروری است


18 مرداد, 1396 - 10:59 -- خبر
بیدخام :

راه اندازی بازارچه دائمی ویژه بانوان توانمند استان ضروری است

با توجه به اینکه بانوان هنرمند بسیاری در رشته های متعدد صنایع دستی و محصولات خانگی در استان داریم که مشکل عمده آنها عدم دسترسی به بازار فروش است ضروری است که بازارچه دائمی ویژه بانوان توانمند در قزوین راه اندازی شود .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

بیدخام سرپرست دفتر امور اجتماعی درحاشیه بازدید از سومین نمایشگاه توانمندیهای زنان استان  با تاکید بر اینکه یکی از مطالبات مهم بانوان راه اندازی بازارچه دائمی بانوان توانمند است گفت : با توجه به اینکه بانوان هنرمند بسیاری در رشته های متعدد صنایع دستی و محصولات خانگی در استان داریم  که مشکل عمده آنها عدم دسترسی به بازار فروش است ضروری است که بازارچه دائمی ویژه بانوان توانمند در قزوین راه اندازی شود .

بیدخام افزود البته این طرح با مشارکت و همراهی ادارات و  دستگاههای دیگر از جمله شهرداری ، کمیته امداد ، میراث فرهنگی ، فنی و حرفه ای ،بهزیستی و سایر ادارات مرتبط محقق خواهد شد.

بیدخام با تاکید بر نقش بانوان در تحقق اقتصاد مقاومتی گغت ؛ اگر مردم مافرهنگ خرید کالای ایرانی را نهادینه کنند  ، آن‌گاه راهکارهای اقتصاد مقاومتی خیلی ساده‌تر از قبل شکل اجرایی به خود خواهد گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه استفاده از توانمندی زنان در بحث محصولات خانگی می‌تواند به ظرفیت تولید داخلی کمک کند خاطرنشان کرد : ما باید  تولیدات داخلی خود را افزایش دهیم که به تبع آن هم رونق اقتصادی افزایش پیدا می کند و هم باری از دوش اقتصادی خانواده ها برداشته می شود .

گفتنی است نمایشگاه توانمندیهای بانوان استان با حضور مریم بیدخام مدیرکل امور بانوان و خانواده ،  اروجی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ، اسماعیلی مدیرکل کتابخانه های استان  و جمعی از مشاورین امور بانوان دستگاههای اجرایی روز دوشنبه ۱۶ مرداد در بوستان گل نرگس ( پارک بانوان) قزوین افتتاح شد و  تا روز جمعه ۲۰ مرداد ماه بعد از ظهرها از ساعت ۱۷ الی ۲۳ برای بازدید عموم بانوان دایر خواهد بود .