رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

نقش صدا و سیما در انعکاس اخباربسیار مهم و تاثیر گذار است


18 مرداد, 1396 - 14:42 -- اداره کل روابط ...
شاهرخی:

نقش صدا و سیما در انعکاس اخباربسیار مهم و تاثیر گذار است

تعامل بسیار مناسب بین صدا و سیما و مجموعه دولتی در استان قابل تقدیر است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارگفت: نقش و رسالت صدا و سیما در انعکاس اخباربسیار مهم و تاثیر گذار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"سید سعید شاهرخی" پیش از ظهر امروز چهارشنبه در آیین پاسداشت روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران صدا و سیمای مرکز قزوین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سارمی و شهدای خبرنگار استان با بیان این مطلب افزود:خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی نقش بسیار موثر و مهمی را در انعکاس رویدادها و خدماتی که ارگان های مختلف و دستگاههای اجرایی ارایه می دهند برعهده دارند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: با پیشرفت وسایل ارتباط جمعی و بسترها و فضاهای جدید در حوزه اطلاع رسانی انتقال اطلاعات و وقایع بدون مرز و با سرعت زیاد صورت می گیرد و بروز چنین فضایی در دنیای امروز وظایف خبرنگاران و فعالان این عرصه را دشوارترساخته است.
وی افزود:حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی از وظایف و مسئولیت های مدیران در هر جایگاهی است و در این راستا باید به گونه ای عمل کنیم که اعتماد مردم جلب شود و این اعتقاد بدون اطلاع رسانی صریح، سریع و دقیق میسر نخواهد شد.
شاهرخی تصریح کرد دکتر روحانی،رییس جمهور بارها تاکید داشتند که مدیران و مسئولان می بایست نقد پذیر باشند و از نقدهای سازنده استقبال کنند و این امر را به عنوان یک فرصت باید قدر بدانند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ادامه داد: همه ی ما در راستای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی عمل می کنیم و روش رسیدن به این اهداف را در چارچوب قانون مردم معین می کنند و ما مسئولان نیز باید تلاش کنیم تا درخواست های قانونی مردم نیز تحقق یابد.
وی ادامه داد: در عرصه اطلاع رسانی می بایست اخبار بر اساس واقعیت باشد و با نقد و اعتماد سازی اعلام شود تا به دنبال انعکاس اخبار درست به مردم اعتماد آنها به اصل نظام و آینده نیز محکم تر شود.
شاهرخی ادامه داد:اقدامات خوبی در زمان دولت یازدهم صورت گرفت و به تبع آن در چند سال اخیر نیز شاهد بروز اتفاقات و ارایه خدمات مناسب و امیدوارکننده ای در استان بودیم و رسانه ها بویژه رسانه ملی به عنوان پل ارتباطی مردم و مسئولان از انجام وظایف خود در امر اطلاع رسانی و اعتماد سازی و در بین مجموعه سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی به خوبی برآمدند.
وی وجود ارتباط و تعامل مناسب بین صدا و سیمای مرکز قزوین ، استانداری و دستگاههای اجرایی را به عنوان یک فرصت اعلام کرد و افزود: وجود ارتباط و تعامل بسیار خوب بین صدا و سیما و مجموعه دولت در استان زمینه رشد را فراهم ساخته است که این امر مورد تقدیر می باشد.
ایشان در ادامه از اطلاع رسانی مناسب تلاش گسترده ی رسانه ملی در استان در راستای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اخیر نیز تقدیر کرد و افزود: صدا و سیمای مرکز استان در انتخابات اخیر بسیار فعالانه و موفق عمل کرد و امید است با تداوم و نقویت تعامل رسانه ملی و مجموعه دولت شاهد اجرای مناسب برنامه های دولت دوازدهم در استان باشیم.