توسعه ی فرهنگ کتابخوانی نیازمند عزم همگانی است | استانداري قزوين رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

توسعه ی فرهنگ کتابخوانی نیازمند عزم همگانی است


19 مرداد, 1396 - 08:15 -- اداره کل روابط عمومی
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین:

توسعه ی فرهنگ کتابخوانی نیازمند عزم همگانی است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی نیازمند اراده و عزم همگانی است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: خانواده ها در زمینه ترویج کتابخوانی بسیار می توانند اثرگذار باشند و نهادهایی مانند صدا و سیما و آموزش و پرورش هم نقش مهمی را دارند و همه باید بکوشند این فرهنگ فراگیر شود.
سعید شاهرخی در مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی که در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی (ره) قزوین برگزار شد، بیان کرد: از این حرکت خوبی که نهاد کتابخانه های عمومی در سراسر کشور انجام داده و این جشنواره را که جنبه معنوی، علمی و فرهنگ سازی را دارد برگزار کرده است، تشکر می کنیم.
 وی ادامه داد: در استان قزوین هم این جشنواره برگزار و کار خوبی به لحاظ کمی و کیفی انجام شد که جای تشکر از همه همکاران در این مجموعه وجود دارد که این رویداد فرهنگی و علمی را برگزار کردند که امیدواریم برگزاری اینگونه برنامه ها تداوم داشته باشد و شاهد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشیم.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین با اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه اظهار کرد: با وجود بروز و ظهور رسانه های مختلف و روش های مختلف انتقال اطلاعات، کتاب نقش خود را حفظ کرده و همچنان به عنوان انتقال دهنده و مخزنی که علم و اندیشه بزرگان را در خود دارد، در دسترس است.
وی عنوان کرد: این موضوع رسالت ما را سنگین می کند و باید توجه به کتاب و کتابخوانی و عمومی کردن این فرهنگ را در دستور کار قرار دهیم.
شاهرخی اعلام کرد: تأکید دین اسلام و رهبر فرزانه انقلاب بر این است سعی خود را در ترویج کتابخوانی به کار گیریم و این مهم محقق نمی شود مگر اینکه همه آنها که فرصت، تریبون و قلمی در اختیار دارند، در این زمینه کمک کنند و در این بین نقش خانواده ها در ترویج کتابخوانی حائز اهمیت است.
وی تأکید کرد: خانواده ها در زمینه ترویج کتابخوانی بسیار می توانند اثرگذار باشند و نهادهایی مانند صدا و سیما و آموزش و پرورش هم نقش مهمی را دارند و همه باید بکوشند این فرهنگ فراگیر شود.
 معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: آنچه برای همه ما مشهود است، این است که وضعیت کتاب و کتابخوانی رضایت بخش نیست و باید تلاش جدی تری را در این حوزه داشته باشیم.
وی خاطر نشان کرد: قطع یقین دستگاه های فرهنگی با توجه به نقش نویسندگان در امر کتاب و حمایت از نویسندگان، ناشران و انتشار کتاب ها در موضوعات مختلف می تواند اثرگذار باشد و وزارت فرهنگ و  ارشاد برنامه های جدی را در این زمینه دارد و ان شاالله همه با هم بتوانیم این مهم را ارتقا بخشیم.