رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای طرح تکاپو در استان قزوین به رونق اشتغال منجر می شود


19 مرداد, 1396 - 09:25 -- اداره کل روابط عمومی
حبیبی معاون اقتصادی استانداری قزوین :

اجرای طرح تکاپو در استان قزوین به رونق اشتغال منجر می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: اجرای طرح تکاپو در استان قزوین می تواند به رونق تولید و اشتغال زایی منجرشود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در هشتیمن کارگروه تخصصی اشتغال که در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد اظهارداشت: طرح تکاپو از اقدامات و کارهای بسیار خوبی است که  نزدیک به سه سال کار مطالعاتی در کشور بر روی آن انجام شده و از اساتید برجسته اقتصادی در محور آن کار کرده اند.
وی بیان کرد: مطالعات طرح تکاپو در استان به پایان رسیده و رسته ها در کارگروه فرعی تصویب شده و اطلاعات لازم رسمی و منابع آماری با کمک خبرگان کسب و کار استخراج شده است.
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین بیان داشت: تحریک  و پویایی فضای کسب و کار استان و ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال زایی از اهداف اجرای این طرح می باشد و در گام اول می بایست اولویت های اجرای این طرح را در بخش های مختلف تعیین و قطعی کنیم تا سهم خود را از اعتبارات ملی در این خصوص دریافت کنیم.
حبیبی اظهار داشت: در حال حاضر ۲۰ هزار میلیارد تومان به همراه ۱.۵ میلیارد دلار اعتبار برای اجرای پروژه تکاپو در کشور پیش بینی شده که پس از تعیین اولویت و تصویب نهایی آن در کارگروه اشتغال ،سهم اعتباری استان قزوین مشخص و ابلاغ خواهد شد.
وی یادآورشد: با انتخاب تیم تحقیقاتی در حال حاضر ۱۵ اولویت اجرایی طرح تکاپو در استان پیش بینی شده که با نظر کارشناسان آن را رصد خواهیم کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: این اولویت ها شامل خدمات فنی، گردشگری، صنایع دستی، کفش، بسته بندی، شیرینی سنتی، فرش دستباف و گلیم، فرآوری زیتون، فرآوری انگور، دام، طیور، صنایع تبدیلی، حمل و نقل و انبارداری، قطعات خودرو، مواد شوینده، تراش شیشه، مبلمان، خشکبار، برای اجرای طرح در نظر گرفته شده است.
وی گفت: این طرح در ۹ استان کشور عملیاتی خواهد شد که قزوین یکی از این استان ها می باشد که ابلاغ آن به استان صورت گرفته است.
حبیبی بیان کرد: محورها و رسته های پیش بینی شده دراین طرح مجموعه صنایع کوچک و خرد است و در اولویت بندی طرح ها بر اساس میزان ظرفیت اشتغال و ارزش افزوده است و با لحاظ کردن ۲۴ معیار رسته های قابل اجرا استخراج شده است.
وی بیان کرد: در طرح تکاپو بیشتر در روی صنایع کوچک تمرکز شده در حالی که صنایع متوسط و گاهی بزرگ هم قادر به ایجاد اشتغال خوبی در استان است.