رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

با توسعه ورزشهای همگانی جامعه از آسیب‌های اجتماعی مصون خواهد ماند


19 مرداد, 1396 - 17:44 -- خبر
بیدخام :

با توسعه ورزشهای همگانی جامعه از آسیب‌های اجتماعی مصون خواهد ماند

اولین جلسه هماهنگی همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه ی هماهنگی برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانواده با حضور سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در محل سالن جلسات معاونت محترم سیاسی ، اجتماعی و امنیتی برگزار گردید . 

در این جلسه بیدخام طی سخنانی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری همایش پیاده روی افزایش نشاط اجتماعی ، ارتقاء سلامتی و تندرستی عموم مردم می باشد ، افزود : بسیاری از مشکلات و بیماری‌های موجود در بطن جامعه به دلیل کم‌تحرکی افراد رخ می‌دهد .

مریم بیدخام از سلامت و امنیت به عنوان دو نعمت ناشناخته جامعه یاد کرد و گفت : خوشبختانه با حضور نیروهای نظامی و انتظامی امنیت در مرزها برقرار است اما در حوزه سلامت مردم باید بیش ‌از پیش برنامه ریزی شود 

وی با بیان اینکه ، با توسعه ورزشهای همگانی جامعه از آسیب‌های اجتماعی مصون خواهند ماند خاطرنشان کرد : ورزش‌های گروهی مانند پیاده‌روی می‌تواند آحاد جامعه را از اثرات مواد مخدر و مشکلات دیگر مصون نگه دارد.

ایشان با اشاره به اینکه جامعه سالم و بانشاط افراد موفق‌تری را در دامن خود پرورش می‌دهد، افزود: توسعه ورزش همگانی یکی از اولویت های اصلی برای نهادینه کردن فرهنگ ورزش و ایجاد نشاط در جامعه می باشد که بی شک درایجاد شور و نشاط بین مردم تاثیر بسزایی دارد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی در ادامه بر ضرورت فعالیتهای فرهنگی در حاشیه برگزاری همایش بزرگ پیاده روی تاکید کرد و افزود : برنامه هایی  از جمله ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ، مشاوره روانشناسی ، ترویج فرهنگ اهداء خون و سایر برنامه های فرهنگی می تواند در آگاهی بخشی و ارتقاء فرهنگی آحاد جامعه موثر باشد .

 بیدخام اطلاع رسانی به هنگام و مناسب در سطح شهر ، بسیج  تمامی منابع و امکانات دستگاه های اجرایی استان و مدیریت اجرایی واحد متمرکز را از عوامل مهم برگزاری موفق این مراسم مهم برشمرد و اظهار امیدواری کرد با استمرار برنامه هایی از این قبیل شاهد سلامت و نشاط اجتماعی عموم شهروندان باشیم .