رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

به طرح های برگزیده نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی تسهیلات اختصاص داده می شود


21 مرداد, 1396 - 15:47 -- خبر
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین :

به طرح های برگزیده نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی تسهیلات اختصاص داده می شود

مریم بیدخام در دیدار با طراحان جشنواره مد و لباس استان قزوین گفت: با ظرفیتی که در کشور داریم می توان طرحهای ایرانی اسلامی را ترویج داد و حتی گستره آن را به خارج از کشور ارائه داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مریم بیدخام، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در نشست صمیمانه با طراحان جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی  استان قزوین ضمن ابراز امیدواری از رونق جشنواره، اظهار کرد: یکی از راه های شادی و نشاط احساس مفید بودن است و  تلاش برای حضور در برنامه های فرهنگی، خود موجب ایجاد نشاط در جامعه می شود. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تاکید کرد:  برخی از خانم های ایرانی به دنبال طرح ها و مدهای اروپایی هستند اما تاکید ما بر این است که طراحان و صاحب نظران کشور می توانند خالق طرح های نو مطابق با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی باشند.

بیدخام ادامه داد: با ظرفیتی که در کشور داریم می توان طرحهای ایرانی اسلامی  را ترویج داد و حتی گستره آن را به خارج از کشور ارائه کرد .

وی خاطرنشان کرد: جامعه متدین برخی از پوشش های رایج در جامعه را متناسب با فرهنگ اسلامی نمی دانند و اینجاست که وظیفه ما حکم می کند، درصدد خلق طرح متناسب با فرهنگ اصیل  ایرانی و اسلامی برآئیم. 

بیدخام تصریح کرد: این نمایشگاه دستاوردهای ارزنده ای چون راه اندازی تولیدی مانکن  با همکاری شرکت شهرک های صنعتی قزوین ،  ارائه تسهیلات به طرح های برگزیده نمایشگاهی  جهت تولید انبوه ، مطرح شدن قزوین به عنوان پیشگام در برگزاری  نمایشگاه ها و جشنواره های مد و لباس ایرانی اسلامی در سطح کشور، حمایت از تولیدکنندگان داخلی توسط مرکز کارآفرینی اقبالیه و تهیه بانک اطلاعاتی از طراحان لباس بود.

گفتنی است پنجمین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی استان قزوین در هفتم مرداد ماه همزمان با  دهه مبارکه کرامت  آغاز و  در دوازدهم مرداد آیین پایانی آن با حضور مسئولان کشوری و استانی  برگزار شد.

کلید واژه ها: