رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اجرای برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه در دستگاههای اجرایی ضروری است


24 مرداد, 1396 - 21:48 -- خبر
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:

اجرای برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه در دستگاههای اجرایی ضروری است

مریم بیدخام در جلسه کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی شهرستان آبیک گفت : نگاه کارشناسانه در حوزه مسائل اجتماعی باید به گونه ای باشد که علاوه بر بیان علل پیدایش اینگونه پدیده های اجتماعی، راهکار مناسب نیز برای رفع کاستی ها و نواقص ارائه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین در جلسه کمیسیون اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی شهرستان آبیک که با حضور فرماندار و مسئولین این شهرستان برگزار شد  ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت فرهنگی اجتماعی شهرستان آبیک اظهار کرد : نگاه کارشناسانه در حوزه مسائل اجتماعی باید به گونه ای باشد که علاوه بر بیان علل پیدایش اینگونه پدیده های اجتماعی، راهکار مناسب نیز برای رفع کاستی ها و نواقص ارائه شود.

 وی با تاکید بر اینکه علت افزایش طلاق  و دیگر آسیبها باید کارشناسی شود خاطرنشان کرد : ضروری است در این راستا برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه توسط دستگاههای ذیربط اجرایی شود

 بیدخام افزود : از بین  آسیبهای موجود از جمله  اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق ، اعتیاد و مفاسد اخلاقی  توجه به مناطقی که در رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی خاص در اولویت هستند ضروری است .

مریم بیدخام با اشاره به اینکه  رویکرد دولت تدبیر و امید در راستای کاهش مسائل و آسیبهای اجتماعی رویکرد اجتماعی و پیشگیری است ادامه داد :  دولت در  این مسیر به صورت جدی نیازمند ورود تشکلهای مردم نهاد به صحنه است و از این رو لازم است تا تصویر دقیقی از ابعاد وضعیت فرهنگی اجتماعی موجود  ارائه شود تا با ایجاد حساسیت جامعه و مسئولین برنامه ریزیهای دقیق و  مدونی ارائه شود. 

مدیرکل امور بانوان و خانواده با ارائه گزارشی از وضعیت فرهنگی اجتماعی و اخلاقی شهرستان آبیک یادآور شد این آمار به ما کمک می کند تا از وضعیت و مطالبات مردم این منطقه مطلع شده و در ارائه برنامه های فرهنگی و اجتماعی از آن بهره ببریم .

مریم بیدخام با اشاره به آمار افزایش طلاق در آبیک گفت  : ضروری است ضمن بررسی علت افزایش طلاق برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه توسط دستگاههای ذیربط اجرایی شود و ما در این بحث  به دنبال اجرایی شدن طرح ملی کنترل و کاهش طلاق در استان هستیم 

سرپرست دفتر امور اجتماعی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید مصمم است، بسیاری از امور اجرایی و خدماتی را به تشکل های مردم نهاد واگذار کند خاطرنشان کرد ضروری است مسئولین نسبت به اطلاع رسانی به مردم و دعوت از افراد توانمند جهت ثبت سمن اقدام نمایند .

بیدخام ابراز کرد: سمن ها و تشکل های مردم نهاد یکی از بهترین و موفق ترین راهکارها برای کاهش اسیب های اجتماعی  هستند که مردم و دولت می توانند نقش مهمی در  راستای پیشرفت ها داشته باشند.

مدیر امور خانواده و بانوان استانداری اظهار کرد:  از فرماندار و مسئولین شهرستان آبیک انتظار می رود  تا  با دعوت افراد توانمند  به ثبت سمن در جهت پیشبرد اهداف اجتماعی و فرهنگی نقش آفرینی کنند.

وی با اشاره به ارتقای آمار ثبت سمن ها از حیث کمی و کیفی در دولت تدبیر و امید یادآور شدتجربه ثابت کرده تمام کارهایی که توسط مردم انجام میشود تاثیرگذاری بهتری داشته است چراکه با بودجه محدود و همکاری مردم اهداف راهبرد بهتری داشته اند.

ایشان با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه مردم این منطقه بحث اشتغال و امنیت شغلی است اظهار کرد : امروز با توسعه اشتغال و حمایت از کارآفرینان

 می توان آرامش و نشاط را در جامعه گسترش داد

کلید واژه ها: