رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

هفته دولت به افتتاحیه ها و کلنگ زنی ها محدود نشود!


28 مرداد, 1396 - 12:52 -- خورشیدی
معاون امور عمرانی استاندار :

هفته دولت به افتتاحیه ها و کلنگ زنی ها محدود نشود!

معاون امور عمرانی استاندار بیان داشت:یکی از سیاست های دولت اختصاص ارزش افزوده به مناطق روستایی و محروم است و که در این راستا ایجاد اشتغال و فعالیت اقتصادی اولویت اصلی فرمانداران و بخشداران باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

علی فرخ زاد در نشست ستاد بزرگداشت هفته دولت که در استانداری قزوین برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر،اظهار داشت:متاسفانه بیشتر برنامه‌های هفته دولت به سمت افتتاح و کلنگ‌زنی معطوف شده اما بهتر است برنامه‌های متفاوتی برای این هفته توسط دستگاه‌های اجرایی استان قزوین در نظر گرفته شود.
معاون امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: یکی از اقدام های مهمی که باید در هفته دولت بیشتر مورد توجه قرار گیرد، محرومیت‌زدایی در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته است.
فرخزاد در ادامه گفت: امیدواریم توجه به ظرفیت های اقتصادی روستاها برای ایجاد اشتغال و فعالیت های اقتصادی توسط بخشداران و فرمانداران تبیین و فرهنگ سازی شود و دهیاران نیز در این زمینه با جدیت بیشتری اقدام نمایند.
وی با بیان اینکه سیاست گذاری دولت اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق محروم است، ادامه داد: اعتبارات این بخش امسال از 20 به 30 درصد افزایش یافته که بر این اساس پیش بینی می شود تا 800 میلیارد ریال اعتبار برای مناطق روستایی و محروم اختصاص یابد.
فرخزاد اظهار کرد: با توجه به اختصاص تسهیلات با بهره اندک برای راه اندازی واحدهای تولیدی در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، لازم است فرمانداران و بخشداران ایجاد اشتغال و فعالیت های اقتصادی در روستاها و مناطق محروم را در دستور کار قرار دهند.
وی در پایان اظهار کرد: به مدیران و مسئولان اجرائی استان تاکید کرده ایم تا با همفکری و همگامی لازم، تدابیر و اقدام های لازم را برای شکوفایی اقتصاد و اشتغال استان فراهم کنند تا در 6 ماه باقی مانده از سال جاری شاهد تحقق برنامه های پیش بینی شده در سند توسعه و اشتغال استان باشیم