رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت ارائه برنامه های عملیاتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاه های اجرایی


28 مرداد, 1396 - 19:41 -- عابدی
معاون سیاسی استاندار:

ضرورت ارائه برنامه های عملیاتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاه های اجرایی

معاون سیاسی استاندار گفت : دستگاه های اجرایی استان برنامه های عملیاتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر برای شش ماهه دوم سال ارائه دهند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"سید سعید شاهرخی"در جلسه شورای هماهنگی مبارز با مواد مخدر استان اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در جامعه از حساسیت بالایی برخوردار است، امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد است که با جدیت دنبال شود.
شاهرخی، به تاثیر بالای اعتیاد در ایجاد آسیب های اجتماعی اشاره و اظهارکرد: شرایط و میزان ابتلا به مواد مخدر خوشبختانه در استان قزوین نسبت به استان های دیگر مطلوب و پایین تر است ولی به این وضعیت نباید قانع باشیم و میزان ابتلا را به صفر برسانیم.
این مسئول گفت : کمیته های پنج گانه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان برنامه های عملیاتی برای شش ماهه دوم سال برای دستگاه های اجرایی ارائه دهند و از همه دستگاه های اجرایی استان انتظار می رود که در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته باشند.
وی بیان کرد : سهم هر دستگاه اجرایی در این زمینه به صورت مشخص و با جزییات تعیین شود .
معاون سیاسی و امنیتی استانداری قزوین برضرورت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدردر استان تاکید کرد و گفت: در مبارزه با مواد مخدر تمام دستگاه‌ها مسئول بوده و رسالت سنگینی بر عهده دارند.
معاون سیاسی، امنیتی، و اجتماعی استانداری قزوین توجه به اشتغال معتادان بهبود یافته در استان اشاره کرد و افزود: بحث اشتغال بهبود یافتگان نیز امر مهمی است که با توجه به ظرفیت ها و توانمندی استان می بایست مورد توجه قرار گیرد و به عنوان یک امر مهم به صورت سیستمی و ضابطه مند باید دنبال شود.
وی خاطر نشان کرد : باید از طریق ساز و کارهایی امتیازات ویژه ای برای کارآفرینان بهبودیافتگان در نظر گرفته شود.
شاهرخی از اقدامات صورت گرفته در زمینه مقابله با اعتیاد تقدیرو تصریح کرد : در بحث مقابله با مواد مخدر و شناسایی مناطق آلوده کارهای خوبی در سطح شهر شاهد بودیم و انتظار آن می رود که در حاشیه شهرها هم طرح هایی در این زمینه انجام گیرد.
وی گفت : مبارزه با مصرف مشروبات الکلی بعنوان یک پدیده و معظل اجتماعی توسط همه دستگاه های اجرایی باید صورت بگیرد و همه باید به این امر مهم ورود پیدا کنند.
در پایان معاون سیاسی استاندار اذعان داشت : سه مسئله با اهمیت پیشگیری،آموزش و مقابله در زمینه جلوگیری و مبارزه با مصرف مشروبات الکلی بعنوان یک مسئله مهم ضرورت دارد.
در ادامه دکتر روشن پژوه معاون پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشورگزارش جامعی در زمینه وضعیت شیوع مصرف مواد مخدر و روانگردان ها درکشور ارائه داد.
در ادامه این نشست، سایر اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ارائه گزارش عملکرد و بحث و گفت و گو درخصوص رفع معضلات این بخش پرداختند.