رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بزرگداشت هفته دفاع مقدس با توجه به محتوا برنامه ریزی شود


29 مرداد, 1396 - 12:52 -- خورشیدی
معاون سیاسی امنیتی استاندار:

بزرگداشت هفته دفاع مقدس با توجه به محتوا برنامه ریزی شود

معاون سیاسی امنیتی استاندار بیان داشت: برای تحقق اهداف ستاد مرکزی باید توجه ویژه به محتوا در دستور کار برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"سیدسعید شاهرخی" در ستاد بزرگداشت دفاع مقدس استان که صبح امروز در سالن جلسات دفتر استاندار قزوین برگزار شد، اظهار داشت: تبیین نقش رهبری و مردم که در تمام مراحل و شرایط رمز موفقیت نظام و کشور ایران بوده است، باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی افزود: در تمام دوران انقلاب از ابتدا تاکنون هر جا مشکلی به وجود آمده، نقش با صلابت و بی‌بدیل بنیانگذار نظام و پس از آن رهبر معظم انقلاب بسیار ارزشمند و تأثیرگذار بوده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: در کنار نقش رهبری، مردم به انقلاب اسلامی وفادار بوده و ارزش‌های انقلاب را که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مؤثری داشت، به نسل‌های بعدی منتقل می‌کنند و این ارتباط صمیمی بین مردم، رهبری نشأت گرفته از باورها و اعتقادات دینی مردم است.
شاهرخی ادامه داد: روحیه ایثار و دفاع از نظام تا آخرین لحظه در میدان‌های جنگ وجود داشت و امروز یکی از محورهایی که در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس باید به آن توجه داشت، موضوع نقش رهبری و مردم در تمام صحنه‌های نظام به ویژه عرصه دفاع مقدس است.
این مسؤول تصریح کرد: روحیه ایثار و شهادت از دیگر موضوعات مهم بوده که باید مورد توجه قرار گیرد زیرا ویژگی بارزی است که بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند و به عنوان یکی از رمزهای موفقیت در نظام بوده که در این راه امام راحل وحدت کلمه را مورد تأکید قرار می‌دادند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار مطرح کرد: امروز باید تلاش کنیم تا وحدت، همدلی و هماهنگی بین اقشار مختلف به ویژه رزمندگان ایجاد شود و در برنامه‌هایی که برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس تدوین می‌شود باید به این نکته مهم توجه جدی داشته باشیم.
شاهرخی گفت: سخنرانان باید در برنامه‌های هفته دفاع مقدس با رویکرد افزایش وحدت در بین مردم جامعه سخنرانی کنند چراکه در دوران دفاع مقدس کرد، لر، بلوچ، فارس، شیعه، سنی و حتی اقلیت‌های مذهبی در میدان‌های جنگ حضور پیدا کردند و وحدت بین آنان مثال‌زدنی است به‌گونه‌ای که از شهدایی اقلیت‌های مذهبی کشور هم در بین شهدای دفاع مقدس وجود دارند.
وی یادآور شد: جلوه عملی اقتصاد مقاومتی که امروز در دستور کار کشور قرار دارد و دو سال است رهبر معظم انقلاب نسبت به آن تأکید دارند، باید در برنامه‌های گرامیداشت هفته دفاع مقدس گنجانده شود.
معاون سیاسی امنیتی استاندار اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی یکی از مواردی است که در دفاع مقدس بسیار پررنگ عملیاتی شد و امروز دستگاه‌های اجرایی باید برنامه‌های خود را بر اساس دستورالعمل ابلاغی و نامگذاری سال تا 10 شهریور ماه سال جاری به دبیرخانه ارائه دهند تا جمع‌بندی مناسبی از برنامه‌های استان برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس داشته باشیم.