رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

محصولات بانوان کارآفرین استان در نمایشگاه اوکراین و مسکو به نمایش گذاشته می شود


30 مرداد, 1396 - 08:13 -- علیرضایی
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین خبر داد:

محصولات بانوان کارآفرین استان در نمایشگاه اوکراین و مسکو به نمایش گذاشته می شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین خبر داد:محصولات بانوان توانمند و کارآفرین استان قزوین با حضور در نمایشگاه کارآفرینی اوکراین و مسکو به نمایش گذاشته می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"مریم بیدخام" در شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین استان که صبح امروز در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: ریشه بسیاری از مشکلات و معضلات موجود در جامعه به موضوع اشتغال مرتبط می‌شود چراکه بیکاری مشکلات و آسیب‌های متعددی را برای مردم به ویژه جوانان به همراه دارد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین ادامه داد: از دو سال گذشته تاکنون تلاش شده بانوان را به سمت بهره‌مندی از توانمندی‌های آن‌ها سوق دهیم و در این مسیر اقدامات مطلوبی صورت گرفته است.
بیدخام با بیان اینکه بانک اطلاعاتی قوی و گسترده‌ای در استان قزوین راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: تاکنون نمایشگاه‌های متعدد از محصولات تولیدی بانوان کارآفرین در استان برپا شده که خروجی این نمایشگاه‌ها اشتغال‌زایی گسترده‌ای را به همراه داشته است.
این مسؤول عنوان کرد: باید بانک اطلاعاتی بانوان کارآفرین استان قزوین تقویت یابد و مشکلات بانوان کارآفرین با پیگیری‌ برطرف شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین یادآور شد: باید تمام امکانات از جمله اعطای تسهیلات، مکان، آموزش و توانمندسازی برای بانوان توانمند و کارآفرین استان فراهم شود و در این حوزه اقدامات مطلوب صورت گیرد.
بیدخام با اشاره به صادرات محصولات تولیدی بانوان کارآفرین استان قزوین مطرح کرد: باید زمینه صادرات محصولات تولیدی بانوان کارآفرین این استان فراهم شود که این امر به توسعه و تقویت شرکت‌های تعاونی ممکن می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته از سال‌های گذشته تاکنون حوزه اشتغال بانوان استان قزوین رشد قابل توجهی داشته چراکه با اشتغال‌زایی نرخ بیکاری کاهش می‌یابد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین با اشاره به وظایف شورای توسعه و تعاون زنان کارآفرین استان تصریح کرد: بررسی مشکلات و چالش‌های بانوان کارآفرین و صنعت‌گر، فراهم کردن شرایط و امکانات برای بانوان نخبه و صاحب‌ امتیاز برای کارآفرینی و معرفی کارآفرینان به دستگاه‌های اجرایی از وظایف این شورا است.
بیدخام گفت: باید تمام مشکلات و مطالبات بانوان صنعت‌گر برطرف شود و با پیگیری‌های مداوم شرایط برای کارآفرینی تسهیل یابد.
این مسؤول ادامه داد: بانوان توانمند و کارآفرین استان قزوین با حضور در نمایشگاه کارآفرینی اوکراین و مسکو محصولات تولیدی خود را برای بازدید علاقمندان به نمایش می‌گذارند
ایشان  با اشاره به اهمیت  مشارکت زنان در توسعه کارآفرینی و ایجاد اشتغال گفت : هدف از برگزاری شورای توسعه تعاون بانوان کارآفرین، افزایش دسترسی بانوان کارآفرین به سرمایه، اطلاعات و برنامه های دولت است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: با توجه به آمار بانوان تحصیلکرده وظرفیت بالا در کشور باید با برنامه ریزی اصولی و حمایتی به سمت ایجاد کار افرینی و اشتغال گام برداشت .
این مفام مسئول  ادامه داد: هدف از برگزاری شورای توسعه تعاون بانوان کارآفرین، افزایش دسترسی بانوان کارآفرین به سرمایه، اطلاعات و برنامه های دولت، افزایش دسترسی بانوان کارآفرین به کمک های دولتی، آموزش و تسهیل صادرات محصولات زنان کارآفرین و ارتقای فرهنگ خود اشتغالی و کارآفرینی با هدف کاهش نرخ بیکاری و کمک به رشد اقتصادی است.
این مقام مسئول با تاکید بر لزوم ایجاد بانک بانوان کارآفرین گفت: این شورا می تواند با تدوین استراتژی و برنامه جامع بهبود فضای کسب و کار و توسعه صنعتی و ایجاد خوشه های صنعتی، امور بانوان کارآفرین را تسهیل کند.
وی با اشاره به اینکه بهبود فضای اشتغال  و بستر سازی برای جذب زنان نخبه و صاحب اندیشه برای کار آفرینی و رفع مشکلات از مهمترین اهداف شورا می باشد افزود: بانوان  تحصیلکرده جوان با دیدن الگو های زنان کار آفرین ، به سمت کارآفریتی  و تولیدی تشویق می شوند.