رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آمار طلاق در استان 5درصد کاهش یافت


30 مرداد, 1396 - 11:42 -- شیشه گرها
سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

آمار طلاق در استان 5درصد کاهش یافت

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری از کاهش 5 درصدی طلاق در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

" مریم بیدخام" درکمیته ازدواج استان با تاکید بر لزوم اتخاذ راهکارهای منطقی جهت افزایش مقوله ازدواج و کاهش طلاق در جامعه گفت:  کاهش 5 درصدی طلاق در شهر قزوین ، امسال در مقایسه با چهار ماهه اول سال گذشته  جای خشنودی دارد.
بیدخام افزود: با شناسایی الزامات و مختصات مراحل ازدواج به دوران بیش از انتخاب، حین ازدواج و پس از ازدواج، می توان در جهت ارائه راهبردهای تخصصی اهتمام ورزید.
وی ضمن اشاره بر تعدد مراکز مشاوره در دستگاه های اجرایی استان گفت: در امر ازدواج و طلاق هماهنگی این نهادها و هدفمند شدن فعالیت های آنان در خصوص آموزش و ارتقاء  سطح آگاهی جوانان و خانواده ها با استفاده از اساتید متخصص و مجرب تاثیر بسزایی دارد.
 سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تاکید کرد: راه اندازی مرکز جامع مشاوره، توجه ویژه به آموزشهای پیش از ازدواج ، اهتمام صدا و سیما در بومی سازی برنامه ها با رویکرد افزایش ازدواج و کاهش طلاق، برگزاری همایش ها و معرفی الگوی موفق، تهیه بسته های فرهنگی و استفاده بهینه از فضای مجازی می تواند در کاهش طلاق موثر باشد.